8 дивовижних фактів про татуювання, які Ви ще не чули!

факты о татуЗа спостереженнями досвідчених тату-фахівців, мода на татуювання з кожним роком зростає все швидше і швидше. І поширюється вона все ширше і ширше, серед будь-якого віку і професій. Унаслідок такої популярності в Інтернеті з’являється все більше і більше інформації, цікавих фактів про це мистецтво. В даній статті було зібрано 8 найцікавіших фактів з історії про татуювання!

Факт №1. Тату часів Русі

Ще в 900-х роках нашої ери, арабський дипломат Ібн-Фадлан побувавши на землях росіян пізніше написав про Русь: «і від краю нігтя кого-небудь з них до його шиї збори дерев і зображень і тому подібного…”. Також з його записок можна було зробити висновок, що в ті часи татуювання частіше наносили на своє тіло саме жінки, а не чоловіки. Адже як відомо, жінка з давніх часів вважається берегинею домашнього тепла і затишку. А набивши ще собі на тіло вічні малюнки з символами і знаками, тату обереги, таку позитивну енергетику можна було подвоїти.

Звичайно ж, можна здогадатися, що натільні малюнки до нас прийшли з язичницької віри. Тоді нанесення на шкіру малюнка вважалося своєрідним ритуалом, частиною язичницьких обрядів і навіть жертвоприношень. Але після прийняття в Київській Русі християнства, татуювання були строго на строго заборонені! Вони вважалися неприпустимими відгомонами язичництва. І тільки через багато років Петро Перший відновив мистецтво татуювання на Русі, заснувавши його спочатку собі, після візиту в Японію.

Факт №2. Татуювання у гейш.

Всі ми чули про таких дівчат, як гейші і яка їх роль в японській культурі. Але не всі знають, що насправді, в Японії заборонено дівчатам оголяти своє тіло при сторонньому. І здогадливі японці з метою обійти це правило, придумали покривати тіло гейш татуюваннями, щоб воно було прикрите таким способом. Візерунки на тілі створювали враження, що тіло прикрите різнобарвною тканиною, мереживами. Єдине, що дозволялося залишити «недоторканим» – це долоні, шия, обличчя і стопи.

Цікавим також був і спосіб нанесення малюнка на тіло гейші. Татуювання створювали за допомогою втирання в надрізи рисової пудри. Через те, що пудра ця не має яскраво вираженого кольору, при звичайних умовах вона була практично не помітною. І тільки при більш теплій температурі малюнки на тілі починали проявлятися у всій краасі.

Факт №3. Татуювання у значущих персон в історії.

Вже давним давно люди перестали ставитися до татуювань, як до чогось не формального, що належать до різних субкультур. Але при цьому навіть найбільші люди всіх часів несподівано мали татуювання на своєму тілі. Наприклад, імператор Микола Другий на грудях набив собі тату із зображенням дракона. На його тілі також були й інші малюнки — меч, ім’я дружини. Вінстон Черчіль навіть мав татуювання! У нього на тілі був набитий якір. А його мама зробила собі татуювання у вигляді браслета на руку, в якості вічної прикраси. У президента США Теодора Рузвельта також був натільний малюнок. На всі груди у чоловіка красувався величезний сімейний герб Рузвельтів.

Факт №4. Люди повністю покриті татуюваннями

Деякі представники сучасного світу надто захопилися модою на татуювання і зважилися укрити своє тіло малюнками повністю. Неймовірно, але деякі з них практично на 100% покрили своє тіло татуюваннями. Найвідомішим з них можна вважати Лакі Даймонд Річі. Як стверджує чоловік, він витратив не менше 1000 годин на створення своїх малюнків.Рік Дженест, часто його ще називають людина-зомбі, набивав свої татуювання 24 години поспіль! Деніс Авнер вирішив не обмежуватися тільки татуюваннями і по всьому тілу пробив собі ще й безліч пірсингів, навіть вставляв собі імпланти. Звичайно ж, багато хто чув і про таких персонажів як людина-Леопард Том Леппард, людина-ящірка Ерік Спраг, людина-Зебра Хорас Рідлер. Але цікаво, що цей список також поповнили і жінки. Наприклад, Джулія Гнусе покрила також своє тіло повністю татуюваннями. Але при цьому варто зазначити, що Джулія таким способом вирішила приховати свої шрами на тілі після шкірного захворювання і перетворити їх в унікальні особливості і навіть переваги, прикрасивши татуюванням.

Факт №5. Чи можна робити МРТ з татуюваннями?

Відповідь на це питання може бути не однозначною. Можна почути, що людині з татуюваннями на тілі навіть протипоказано робити МРТ. Вся справа в тому, що в деяких фарбах міститься фермент металу. Тому дана процедура може викликати хворобливі відчуття і показати не вірний результат обстеження. Але нюанс в тому, що це відноситься до тих татуювань, які були зроблені вже давно, старою фарбою, яка правда містила ці ферменти. На сьогоднішній день майстри і тату салони (хороші і сумлінні!) таку фарбу більше не використовують. А якщо татуювання було зроблене навіть старою фарбою років 20 тому, то всі частинки металу вже просто відсутні в ній. Тому загальноприйняту думку дуже легко можна спростувати.

Факт №6. Татуювання, як новий вид реклами

Чого тільки не придумають сучасні рекламщики і маркетологи, аби продати свій товар або послугу. Одним з недавніх сенсаційних рішень була пропозиція набити на тіло татуювання з назвами відомих брендів і компаній з метою їх реклами. Звичайно ж, за винагороду. Такий вид реклами з’явився тільки в 2013году. Одна з компаній по нерухомості Rapid Realty запропонувала всім своїм працівникам підвищити заробітну плату, якщо ті наб’ють на своєму тілі татуювання з логотипом компанії. І сміливці-таки знайшлися! Більш того, деякі люди, любителі легких грошей навіть всерйоз на цьому заробляють собі на життя. Одним з таких є початківець боксер Біллі Джибби, який набив більше двадцяти таких логотипів на своєму тілі. На його думку, це непоганий підробіток, яка до того ж допомагає йому повністю оплатити свої рахунки. На його тілі можна знайти координати податкової служби, посилання на порно сайти і багато інших логотипів.

Факт №7. Татуювання — це законно!

На сьогоднішній день, в кожному місті (у великих містах — практично на кожній вулиці) можна знайти тату студії. Мода на це мистецтво розповзлася по всьому світу. Але такий ажіотаж був не завжди. У 60-х роках татуювання були заборонені. Причиною заборони був спалах такого захворювання, як геппатит. І тільки в 1997 році татуювання знову були дозволені. Хоча в період заборони вони теж набивалися, але в підвалах, підпільно. Бажання людей зробити тату, мабуть було настільки велике, що їх не лякала можливість заразитися геппатитом і навіть бути засудженим. Адже за таку справу тоді могли засудити до тюремного ув’язнення. На сьогоднішній день татуювання є абсолютно законними. Винятком можуть бути тільки неповнолітні. Але це скоріше негласний  закон. Деякі салони можуть зробити тату з дозволом батьків.

Факт №8. Найстаріші татуювання.

Відомий факт, що в 1991 році в Альпах було знайдено замерзле тіло. Природно, спочатку все вирішили, що це тіло альпініста, який знайшов в горах свою смерть.. Але після детального дослідження всі прийшли просто в шок. Виявилося, що цьому тілу було вже не менше п’яти тисяч років! Орієнтовно озвучили його вік, дату існування — близько трьох тисяч років до нашої ери. Мумію назвали Отці, виходячи з назви місця, де його відкопали. Отці існував ще майже за тисячу років до того, як були побудовані всім відомі стародавні піраміди. Сучасні можливості дослідження дають можливість дізнатися дуже багато. Так, було розкрито навіть відомості про те, чим харчувався і з якої причини помер Отці. Як виявилося, в нього поцілили смертельною стрілою. Але одним дуже цікавим відкриттям була наявність на його тілі малюнків, які збереглися через тисячі років. Малюнки повторювали скелет людини, розташування органів. Було припущення, що в такий спосіб древні люди вивчали будову людини і медицину в цілому.