Новий напрямок в тату мистецтві-ар-брют

Не так давно серед татуювальників і просто людей, які цікавляться мистецтвом татуювання,пройшла хвиля обговорень про новий стиль тату, який просто виходить за всі звичні рамки сучасної індустрії тату. Фахівцями було досліджено цей новий напрямок в тату мистецтві – “ар-брют”. Це поняття було запозичене у сучасного мистецтва, в якому ар-брютом називають аутсайдерські напрями в творчості, які не відповідають загальноприйнятим нормам естетики.

Якщо говорити саме про тату майстерністіь то таку назву найчастіше приписують найбільш екстримальним напрямам в татуюванні, які не виділяються великою популярністю і не є масовими, а знаходяться за межами мейнстріму. І все ж, татуювання стають популярними.

Але не дивлячись на це, чітко виділити відмінні риси даного стилю не можна. Причиною цього є якраз таки його юність і новизна на даному етапі. До того ж, дуже часто в ар-брют поєднують одночасно кілька стилів, часто навіть зовсім не поєднуваних один з одним. Фахівці в області тату дуже часто цей стиль називають авангардом мистецтва татуювання. Адже і дійсно, цей стиль не схожий ні на один з попередніх і навіть не відповідає загальноприйнятим нормам і традиціям.

Варто відзначити, що такий стиль більше до душі майстрам татуювання, які не люблять нудних, одноманітних робіт, а прагнуть до експериментів і нових ідей. Саме вони і є найсучаснішими майстрами, що йдуть в ногу з новинками тату-мистецтва. Цей стиль можна порівняти з образотворчим мистецтвом, де можна досхочу проявити свою фантазію і креатив. До того ж, дуже цікаво, що в більшості випадків татуювання б’ють відразу на тіло, без попереднього нанесення ескізу на тіло. Трохи не звично і не зрозуміло взагалі, як таке можливо, але в основному кінцевий результат і вид свого татуювання людина може побачити вже після закінчення сеансу, коли нічого не можна змінити або підправити. Клієнт вибирає ідею і напрямок, колірну гамму – все інше на розсуд тату-майстра. Очевидно, потрібно сильно довіряти майстру або бути занадто авантюрним, щоб погодитися на такий експеримент!)

Представники ар-брюта проте виправдовують свою екстравагантність, пояснюючи таку позицію відходом від звичних і прийнятих правил в татуюванні. Адже з таким підходом кожне татуювання стає унікальним і неповторним, не примітивним і оригінальним.