Біомеханіка тату, Органіка, Техно стилі татуювань, Хайтек (Hich-Tecn), Кіберпанк (Cyber Punk), Стімпанк, Клокворк – значення татуювань

Біомеханіка тату, Органіка, Техно стилі татуювань, Хайтек (Hich-Tecn), Кіберпанк (Cyber Punk), Стімпанк, Клокворк - значення татуювань

Останнім часом великої популярності набули татуювання, виконані в так званому «кіберстилі». Цей стиль тату увійшов в моду під впливом фантастичних творів, а точніше – книг і фільмів у жанрі «кіберпанк». Для кіберпанку характерне зображення суспільства близького майбутнього, в якому комп’ютери отримали настільки широке поширення, що навіть замінили або доповнили деякі органи людського тіла. Візуальний стиль татуювань кіберпанку визначили такі культові фільми, як «той, що Біжить по лезу», «Термінатор», «Матриця», «Джонні-мнемонік». Під їх впливом набули поширення татуювання, основним лейтмотивом яких стала Біомеханіка (Biomechanics) і Органіка (Organica), тобто поєднання живого тіла з елементами механічних і електронних пристроїв або біологічних «субстанцій» інопланетного походження. Основні сюжети таких тату – це дроти і металеві деталі, що прориваються крізь шкіру або цілі фрагменти тіла, замінені механізмами і різними «чужорідними елементами» у фантастичному стилі. Крім того, виконані в кібер-стилі татуювання можуть бути зображені різні фантастичні персонажі, характерні для кіберпанку – кіборги, інопланетні біомеханізми або техногенні пейзажі. Даний спосіб нанесення татуювань відрізняється тим, що при розробці дизайну зображення основну роль відіграє фантазія і професіоналізм майстра – клієнт, як правило, озвучує лише основну ідею, а художник уже придумує деталі для цього татуювання. Це пов’язано і з тим, що киберстиль не виробив будь-якої символіки в тату – поки що він має тільки декоративне значення, а отже, дає широкий простір для фантазії, обмеженою лише футуристичної тематикою.

Хай-тек тату
Назва ультрасучасного стилю «хай-тек» перекладається як «високі технології». Зародившись в архітектурі, цей стиль потім поширився на інші галузі образотворчого і декоративного мистецтва, в тому числі на дизайн одягу та інтер’єрів, нанесення татуювань. З’явився стиль “хай-тек” в шістдесятих роках минулого століття під впливом прискореного розвитку технологій. Основою стилю став дизайн промислових приміщень, де декоративність була принесена в жертву чистій функціональності і практичності. В архітектурі й інтер’єрах приміщень цей стиль проявлявся виставленими на загальний огляд елементами промислового устаткування і комунікацій, використанням в якості декоративних прикрас вузлів, кріплень, хаклепок, скляних і металевих деталей. Навмисно стали виставлятися напоказ ті елементи, які раніше прагнули приховати під стінами: труби, повітроводи, ліфтові шахти, сходи, кабелі та багато інших. В татуюваннях стиль «хай-тек» проявився у зображенні різних високотехнологічних деталей і конструкцій, як би вбудованих в людський організм.

Стімпанк татуювання
Стиль під назвою «Стімпанк» виник під впливом ожившого інтересу до романів Жуля Верна та інших письменників-фантастів дев’ятнадцятого століття, а також до стилізованих під них сучасних творів. В літературі, кінематографі та образотворчому мистецтві для цього стилю характерне використання різноманітних елементів технологій та побуту позаминулого століття: костюмів у вікторіанському стилі, цегляних будівель, механічних роботів, гігантських інженерних окулярів – «гоглов», а головне – парових двигунів і механізмів на їх основі, які є основою всіх технологій. У мистецтві татуювань стімпанк має багато спільного зі стилем хай-тек, однак замість вживлених в організм мікросхем та інших суперсучасних пристроїв тут зображуються шестерні, трубки та інші старомодні механізми.

Клокворк тату
Стиль “клокворк” є родичем таких стилів, як кіберпанк, хай-тек і стімпанк. В основному він набув поширення в образотворчому мистецтві і кінематографі. На відміну і кіберпанку і хай-тека, заснованих на передових технологіях, і стімпанка, де на чільне місце ставиться паровий двигун і інші технології часів Жюля Верна, естетика клокворка заснована на механіці вісімнадцятого століття, коли годинник був найбільш передовим механізмом. У світі клокворка всі технології засновані на використанні годинникових механізмів, службових двигунів і автомобілів та літаків, а іноді є мозком механічних обчислювальних машин. Якщо естетика стімпанка відсилає нас до вікторіанської Англії, то клокворк – до Європи «галантного століття». В тату цей стиль характеризується зображенням вживлених в тіло годинникових механізмів, а також їх елементів – тату пружин і шестерень.