Стиль тату Блекворк (Blackwork)


Хтось належить до числа шанувальників величезних кольорових натільних малюнків, а хтось просто обожнює чорне. Татуювання, в основу яких покладено виключно даний колір, що відрізняються величезним обсягом, прийнято іменувати Blackwork tattoo. У цій категорії можна говорити і про квадрат Малевича, який покриває всю спину носія, і про ідеально чорні рукава.

Взагалі, основне правило стилю Блекворк говорить: “чим більше чорного кольору-тим краще”. Далеко не кожен любить даний напрямок мистецтва татуювання, але своїх шанувальників у нього вистачає. Примітно також, що блекворк дуже допомагає в ситуації, коли є необхідність надійно заховати свої попередні татуювання, що вийшли не дуже вражаючими.

Безпосередньо поняття “блекворк” включає в себе безліч напрямків, основоположником яких став неотрайбалізм, тобто рух, що зародився в 60-і роки минулого століття. Розквітом неотрайбалізма можна вважати 90-ті роки XX століття, але і в сучасному світі у нього чимало вірних прихильників.

Звичайно, застосування виключно пігменту чорного кольору – це основа всього стилю, але далеко не єдина його відмінна риса. Як приклад можна привести стиль “Блек-н-Грей”, який не належить до блекворку, незважаючи на той факт, що грунтується виключно на використанні чорного пігменту і води. Блекворк з упевненістю можна називати мистецтвом, яке переслідує виключно красу, так звану “татуювання тільки заради татуювання”.

Багато людей з упевненістю говорять про те, що татуювання не робиться просто так, воно повинне ґрунтуватися на деяких особистісних переживаннях, важливих подіях або досягненнях. Блекворк спростовує таке твердження, він створений виключно для того, щоб люди робили тату лише через зовнішній вигляд. Безперечно, деякі з татуювань блекворк ґрунтуються на переживаннях клієнтів, але обов’язковою дану умову вважати не слід.

Наостанок, перерахуємо стилі, на яких, як вважається, ґрунтується блекворк:

Неотрайбалізм (відрізняється максимальною увагою до анатомічних особливостей тіла);

Дотворк (його друге найменування-пуантилізм);

Арт Брют (дивовижний стиль, що протистоїть всім ярликам і категоріям);

Схід (майстри черпають натхнення з творів татуювальників Таїланду і Тибету);

Етніка (стиль, який намагається відродити витоки натільного живопису