Чи боляче робити тату?

больно татуЗ огляду на той факт, що з кожним роком бажаючих зробити татуювання все більше і більше, фахівці виділили найпопулярніше і часто зустрічаєме питання від всіх бажаючих прикрасить своє тіло незмивним малюнком. Це питання — а чи боляче робити татуювання? Варто зазначити, що таке питання задають не тільки ті, хто зважився вперше зробити татуювання, але і ті, у кого вони вже є. У другій категорії людей такі сумніви можуть виникнути, якщо нове татуювання вони планують зробити зовсім на іншій частині тіла і ще не уявляють, наскільки відрізняються відчуття від процесу на різних частинах тіла.

Звичайно ж, варто погодитися, що больовий поріг на різних частинах тіла буде відрізнятися. Хоча також не можна і відкидати зовсім інші фактори, які впливають на можливе відчуття болю під час сеансу нанесення татуювання. Отже, давайте ж розглянемо найважливіші моменти, які впливають на силу больових відчуттів від набивання татуювання.

1. По-перше, багато що залежить від майстра — від його досвіду і професіоналізму. Більш того, це напевно і є найважливіший критерій, який має значення і безпосередньо впливає на хворобливість процедури. Майстер повинен вміти якісно переносити малюнок на тіло свого пацієнта, але і завжди з повагою та деяким трепетом ставитися до тіла свого клієнта. Йому варто вміти поводитися з різними знеболюючими препаратами і мазями, розуміти, коли необхідно зупинитися і дати шкірі відпочити в разі необхідності. Досвідчений майстер обов’язково повинен знати, що для різних стилів і видів татуювання потрібні різні голки і тату машинки. Звичайно ж, це також впливає і на больові відчуття.

2. Другий важливий фактор — це вибране місце для нанесення татуювання. Саме від цього фактора і залежить здебільшого те, наскільки буде процес болючим. Вважається, що на руках або на грудях відчуття більш-менш помірні і не викликають сильного болю. І навпаки, просто нереальний і здавалося б нестерпний біль може викликати нанесення татуювання в області повік, стоп, пахв, ребер або взагалі на місці кістки. Рівень болю на якій-небудь ділянці тіла найчастіше залежить від таких основних пунктів: від кількості нервових закінчень, які є в цій частині тіла, а також від кількості м’яса і жирового прошарку між кісткою та шкірою — вважається, що чим далі шкіра від кістки, тим більш безболісний процес. Хоча звичайно ж, не варто тільки через це вибирати, де ви хочете зробити своє татуювання. З упевненістю можна заявити, що абсолютно будь-який біль реально винести і витерпіти! У наступних пунктах будуть невеликі рекомендації, як саме це можна зробити. Але все-таки, якщо Ви вважаєте себе аж надто чутливим до болю, кілька разів подумайте і не приймайте поспішних рішень про місце нанесення татуювання.

3. Третій пункт — це особистий больовий поріг клієнта. Всім, звичайно ж, відомо, що кожна людина біль сприймає індивідуально, з тим чи іншим ступенем. Існує думка, що чоловіки завжди менш болісно переносять цю процедуру. В принципі, це і логічно, адже чоловіки — наша сильна стать. Тому, згідно статистикам і опитуваннями, саме жінки найчастіше цікавляться про можливий біль, який їм незабаром доведеться перетерпіти. Як би там не було, терпимість до больових відчуттів завжди можна виробити і придбати з плином часу. З цієї причини дуже часто трапляється, що перше в житті татуювання викликає нереальний біль, а вже десь татуювання третє і зовсім здається дитячими відчуттями.

4. Звичайно ж логічно, що ступінь болю буде залежати ще й до всього іншого від тривалості даної процедури. Адже чим складніший і деталізований ескіз для свого татуювання ви вибрали, тим більше часу може знадобитися на його реалізацію майстром на тілі. Щоб уважно і якісно промальовувати всі нюанси в малюнку або, навпаки, повністю зафарбувати частину тату, майстру потрібно буде якийсь час працювати тільки з однією певною ділянкою шкіри. Наслідком цього може бути якась роздратованість від цього голковколювання в оброблюваній області. Звичайно ж, такий процес підсилює біль від нанесення малюнка. Саме з цієї причини майстри дуже часто великі роботи розбивають на два-три сеанси, щоб полегшити процедуру для клієнта. Також не варто ніколи соромитися попросити майстра зупинити процес і продовжити через якийсь час, якщо Ви відчуваєте, що далі витримати вже не в силах. Повірте, майстер вас завжди зрозуміє і закінчить розпочату роботу, коли ви будете готові.