Стиль тату Чикано (Chicano)

Чикано – це досить молодий стиль, який вітчизняні майстри стали освоювати лише нещодавно. Даний факт важко іменувати дивним, адже зародився стиль Чікано в Латинській Америці. Якщо перевести Chicano з іспанської, то воно буде звучати як “мексиканці зі Сполучених Штатів”. Інакше кажучи, словом Чикано називають латиноамериканців зі Сполучених Штатів, які прибули на територію держави ще в XVII столітті.

Формування Чикано як повноцінного стилю натільного живопису почалося в штаті Каліфорнії в середині минулого століття. Класичний стиль Чикано грунтується виключно на використанні чорного пігменту. Дана особливість має історичну причину. Справа в тому, що перші натільні візерунки даного стилю наносилися за допомогою швейної голки, яка макалась в чорнило. Такий метод можна пояснити тим, що головними носіями татуювань Чикано були мексиканці, які відбували терміни в американських в’язницях.

Доступу до більш технологічних інструментів у них просто не було. У класичному зображенні панують образи жінок, Діви Марії та Ісуса Христа. Цілком допускається нанесення різноманітних фраз і виразів. Сучасна реальність додала в традиційні картини зброю, наркотики, клоунів і гроші.

У більшості випадків, основна тематика татуювання Чикано полягає у вірності громаді, сім’ї, дотриманні класичної релігії.

Звичайно, Чикано не може залишитися осторонь від віянь часу. Багато сучасних майстрів не гребують використовувати кольорові чорнила і, звичайно, застосовують технологічні тату машинки, результат роботи яких за красою значно перевершує шедеври, які були зроблені однією тільки швейною голкою. Незмінним залишається тільки одне-справжнє татуювання Чикано базується тільки на витончених тонких лініях, що складають в сукупності вельми реалістичну картину.

Цікаво, що найбільш автентичним і традиційним татуюванням в стилі Чикано можна вважати візерунок у вигляді хреста, зроблений між великим і вказівним пальцями руки. Колись такий малюнок дозволяв безпомилково встановити ватажка кримінального угруповання або ж його повноцінного члена.

Харизматичний актор Денні Трехо – це, мабуть, найбільш яскравий володар татуювань, які повністю відповідають стилю. Примітно, що більшість своїх візерунків Денні зробив, відбуваючи ув’язнення в тюрмах США.