Стиль тату Дотворк (Dotwork)

Dot work (Дотворк) являє собою стиль натільного живопису, при якому в основі малюнка лежить величезна кількість точок. Даний стиль відрізняється тим, що основна роль в ньому відведена досить строгим орнаментальним і геометричним формам.

Інша назва Дотворка – це пуантилізм або точкова техніка. Головні елементи – точки, наносяться з дотриманням певного інтервалу. Як правило, Dot work застосовується для того, що зробити ділянку, обмежену контуром, більш темним.

При підвищенні щільності розташування точок відтінок стає більш темним. Інакше кажучи, саме точки створюють форму, роблять малюнок більш контрастним і насиченим. Цікаво, що багато професіоналів використовують дану техніку тільки в якості самостійної, поміщаючи в основу татуювань тільки її.

Пік популярності цього стилю припадає на 90-ті роки минулого століття. Ксед Лехед (майстер з Лондона) робив неймовірні величезні татуювання, які повністю відповідали заповідям стилю Дотворк. Саме Ксед став ідейним натхненником для багатьох своїх колег, які пізніше стали працювати в цьому стилі. Цікаво, що точки наносилися як вручну (ця техніка носить назву “хенд-поукінг), так і стандартною машинкою з роторним механізмом.

Зараз багато художників використовують Дотворк для того, щоб зробити свої роботи більш оригінальними і незвичайними. Тільки деякі з професіоналів вирішують зосередитися виключно на цьому стилі. Якщо розглядати більш досконально, то Дотворк за складністю своєї багаторазово випереджає інші течії татуювання, з його допомогою можна займатися створенням справді унікальних візерунків.

Найкраще татуювання стилю Dotwork виглядають, якщо майстер у роботі орієнтувався на орнаментальні і геометричні форми, намагаючись зробити їх більш об’ємними і повітряними. Така особливість зробила дану техніку популярною в тому випадку, якщо клієнт замовив татуювання, основу якого становить Сакральна геометрія.

Якщо говорити про можливості Дотворка, то навряд чи вони можуть бути обмежені. Майстрам цього стилю підвладне навіть створення портретів, які часом виглядають навіть більш реалістичними, ніж їх аналоги, виконані в поширених стилях. Величезна перевага Dotwork полягає в тому, що малюнок завжди залишається об’ємним, завдяки чому виглядає жваво і оригінально.