Око Ра або Всевидяче Око, очі – значення татуювань

Око Ра або Всевидяче Око, очі - значення татуювань

Містика стародавнього Єгипту, його символи, легенди і факти – все це захоплює і заворожує. Серед усіх цих таємничих символів і легенд виділяється тату око Ра і його значення. Око Ра широко відоме також як око Гора. Популярний символ для татуювань, амулетів і традиційних оберегів око Ра таїть в собі унікальне значення і символіку. Є цікава історія, що розповідає про появу цього символу і його значення. Ось вона.

Око Ра або Єгипетське око Гора – це символ захисту і королівської влади. Гор був древнім єгипетським богом неба з головою сокола. Він був сином Ізіди (могутньої богині) і Осіріса (могутнього бога). Його праве око означало сонце або Ра, ліве око асоціювалося з Місяцем і богом Джехуті. Осіріс був убитий сином і братом Гора, Сетом. У битві з Сетом, яка була розпочата, щоб помститися за смерть батька і отримати трон, Гор позбувся одного ока. Хоча ця битва була програна Сетом, в процесі битви Гор втратив око, який був забраний Тотом, богом чарівництва і мудрості. Око згодом було передано Гором в якості амулета його батькові Осірісу для повернення його до життя. Таким чином, тату око Ра або очей Гора стало відомо як символ захисту, влади і зцілення. Незабаром цей символ став звичайним і його можна побачити серед артефактів і в гробницях з муміями, а також у вигляді ювелірних прикрас. Крім захисту і зцілення тату око Ра має і інше глибоке значенням. Воно складається з 6 частин, що символізують шість органів почуттів. Кожна частина представлена дробом, що несе певне значення.

½ – Нюх (відповідає частині ока, що нагадує ніс)

¼ – Зір (відповідає зіниці)

1/8 – думки (відповідає бровам)

1/16-слух (відповідає стрілоподібній частині в лівому кутку ока)

1/32-смак (відповідає подовженому вигину під оком)

1/64 – дотик (відповідає сльозі під оком)

Сьогодні око Ра найбільш популярне як татуювання. Багато хто обирає подібні татуювання через їх символіку або естетику. Вважається, що татуювання у вигляді ока Гора захищає від злих духів. Але це татуювання має ще одне менш відоме значення. Це-символ боротьби між двома братами за правду і владу.