Значення тату хамса


Досвідчені тату фахівці помітили, що вже протягом декількох років одним з найпопулярніших татуювань залишається тату Хамса. І не дивно, адже такий малюнок на тілі може стати справжнім оберегом, амулетом.

Роблять тату хамси у вигляді долоні людини. Його другою назвою багато хто вважає «божа рука». Найбільшу популярність такий вид малюнка отримав в арабських і єврейських культурах. Також можна зустріти малюнок, коли пальці руки зображуються по обидві сторони долоні. Такий вид хамси називають симетричною. Хоча, звичайно ж, такий малюнок просто нереальний, а вигаданий і абсолютно не відповідає анатомічним особливостям будови людського тіла.

Хамса була відома в усьому світі і завжди. Її практично всі народи сприймають як божественний знак, якому багато хто навіть поклонявся.

Дослідники і просто зацікавлені люди знайшли інформацію про те, що дуже корисним буде зображення хамси перевернуте догори. Такий варіант може стати справжнім оберегом від багатьох невдач і бід, захищаючи свого володаря. Безумовно, таке татуювання буде служити для людини захистом не тільки від фізичних неприємностей, але і від моральних, від обману і підлості з боку оточуючих. Не багато хто вірить, але існує навіть думка, що такий знак може вберегти жінку, дівчину від пристріту, оздоровити її і навіть сприяти дітородінню.

Зустрічається іноді варіант зображення хамси всього лише з двома пальцями замість п’яти. Такий знак є символом еротизму. Якщо все ж намальовані п’ять пальців, це може бути знак п’яти мудрих книг, які допоможуть людині по життю, вибирати правильний шлях.

В ісламі також зустрічається подібний символ. Його сприймають як символ чуда. Татуювання може бути витлумачене як показник сили духу людини, терпимості і витримки.

Зустрічається цікава легенда з цього приводу. Йдеться про Фатіму, дочку Мухаммеда. Дівчина дуже любила свого чоловіка. Але одного разу чоловік привів в дім ще одну дружину (а традиції його народу це йому дозволяють). Фатіма була настільки приголомшена, що не помітила, як впустила на підлогу ложку, якою перемішувала приготовану їжу для чоловіка. Продовжила вона це робити своєю голою рукою. Від цього рука дівчини дуже опухла, але засліплена печаллю, вона не помітила сильного болю від опіку. З тих пір долоні стали для них символом нелюдського терпіння і в той же час віри, надії.

До речі, цікаво, що зображення знака хамси зустрічається не тільки в сфері татуювання, але і в інтер’єрі. Наприклад, в якості оберега, хамсу вішають у вигляді картин, малюнків удома, в автомобілях та інших місцях, де людина часто проводить свій час.

Але дуже важливо, і багато хто вважає, що татуювання з хамсою може допомогти і вберегти тільки щирих людей з доброю і щирою душею. Також вважається, що найбільш дієвим буде знак, якщо його набити у верхній частині тіла.

Давайте також спробуємо розібратися в значеннях тату хамси окремо для чоловіків і для жінок. Наприклад, чоловіки вважають за краще для такого малюнка стилі акварель або графіку. Воно для сильної половини може нести значення терпіння, релігії, віри. До того ж, кохана чоловіка, який для себе вибрав тату хамси, може бути впевнена на всі сто в його відданості. Хоча, звичайно ж, причиною вибору такого знака може бути і просто естетична краса хамси.

Якщо говорити про жінок, то їх в цьому малюнку приваблює образ материнства, терплячості, надії і бажанні бути під захистом.