Історія популярності татуювання

Історія популярності татуюванняЗ кожним роком все більше і більше людей приймають рішення зробити собі татуювання. Сотні тату салонів готові допомогти таким бажаючим. А з чого починалася така незвичайна і разом з тим популярна індустрія?

Свій початок мистецтво тату бере ще тисячі років тому. Тоді татуювання робили зовсім не для того, щоб якось прикрасити себе і своє тіло. Вони були своєрідним знаком, печаткою людини, по якій можна було визначити, до якого роду він відноситься і який статус має в суспільстві. Ну і звичайно ж не секрет, що малюнки на тілі завжди несли з собою і якісь магічні нотки і вірування. Дослівно слово «татуювання» перекладається з давнього полінезійського, як «нанесення малюнка».

Цікавим фактом є те, що в Європу моду на татуювання завіз знаменитий мандрівник Джеймс Кук. Після одного з його подорожей, він приїхав на Батьківщину разом з полінезійським аборигеном. Абориген був повністю покритий різними малюнками на тілі.

Мабуть, така ідея сподобалася і морякам. Вони все частіше почали повертатися зі своїх плавань з новими малюнками на тілі. Ці тату служили їм своєрідним нагадуванням про країни, в яких вони побували. Також тату були важливі і всередині команди моряків. Наприклад, старший моряк набивав зазвичай якір або інший якийсь морський символ новеньким морякам. Це було такою собі посвятою новобранців. Також було і сумне, але практичне застосування – після краху корабля, за малюнками визначали особистість моряка.

Практично в кожній країні, де бували моряки, народ цікавився їх натільними малюнками. І незабаром ця мода облетіла мало не весь світ. При чому популярними татуювання ставали у всіх верствах населення, як у хлопців, так і у дівчат. Наймоднішими тоді були різні написи на тілі. Величезним мінусом на той час було те, що зробити татуювання тоді було дуже болісно. Тоді ж ще не було хороших інструментів, а фарбою на той час служив розтертий порох. Також і гігієна, санітарні умови залишали бажати кращого. Дуже часто почали зустрічатися випадки зараження від татуювань. З цієї причини якраз і були припинені і заборонені навіть татуювання в Європі. Ця заборона тривала більше ста років.

Відродження культури тату пов’язане з королем Англії Едуардом. Після візиту його до Японії повернувся король з намальованим на тілі драконом. Природно, слуги і піддані короля також проявили бажання бути схожими на нього. У підсумку, татуювання знову отримали популярність і в Європі, при чому з новою силою.

Попит на татуювання ріс з неймовірною швидкістю. Почали з’являтися перші салони. При чому цього разу вже, наскільки це тоді було можливо, почали особливу увагу приділяти гігієні і якості використовуваних матеріалів. Мода на натільні малюнки набувала нових масштабів. Люди все менше почали надавати татуюванням особливий сенс і значення, більше почала їх цікавити естетична сторона малюнків.

Пік популярності татуювань припав на 1950-1960 року. З’явилися нові субкультури і музиканти, елементом образу яких якраз і стали тату. Слідуючи за своїми кумирами, фанати також почали набивати на тілі малюнки. З приводу такої популярності почали проводити різні фестивалі, присвячені тату, відкривалися школи майстрів татуювання, видавалися спеціальні журнали на цю тематику.

Не секрет, що і сьогодні татуювання дуже популярні. При чому роблять їх в наші дні люди абсолютно всіх професій і статусів. А зробити татуювання сьогодні можна безпечно для здоров’я і безболісно.