Іредзумі Японське татуювання


Іредзумі-Стародавній японський вид татуювання. У перекладі на нашу мову даний термін звучить як “ін’єкція тушшю”. Цей вид татуювання виник ще в 5 столітті до нашої ери, коли перші японські переселенці зіткнулися з корінними племенами айнів, що населяли японські острови. Японські аборигени з давніх часів татуювали своє тіло.

Спочатку татуювання було частиною релігійного ритуалу, пізніше за допомогою нього показували соціальний статус людини, і лише останнім часом тату стало модною прикрасою. Татуювання різного виду і розміру носили і самі знатні члени японського суспільства і бандити з повіями. Японські гейші носили татуювання іредзумі в якості одягу, таки чином обходячи заборону на громадську наготу.

Для угруповання ЯКУДЗА татуювання було способом ідентифікувати свою кланову приналежність і показати свій статус в банді. Бандитів, ґвалтівників і зрадників таврували особливими принизливими татуюваннями. Часто поверх одного ганебного татуювання наносили нове тату більшого розміру, щоб замаскувати Старий малюнок. Поступово татуювання стало долею кримінального світу і тепер в пристойному суспільстві татуювання вважають поганим тоном. У багатьох японських громадських місцях заборонено оголювати татуйовану ділянку тіла.

До початку 18 століття іредзумі втратила свою популярність, і люди про неї забули. Однак у цей період часу в Японії став дуже популярний китайський розбійницький роман, в якому багато хто з головних героїв носив татуювання. Ця книга була прикрашена численними ілюстраціями татуйованих бандитів і мала шалений успіх у японської публіки.

Незабаром японський бомонд завалив тату майстрів замовленнями стародавніх бандитських татуювань. Згодом популярність здобули малюнки традиційних буддійських персонажів, стародавніх японських богів, тварин і рослин. Найпопулярнішими татуюваннями в Японії вважаються: дракон (мудрість, сила і влада), сакура (швидкоплинність життя), хризантеми (рішучість, твердість) і півонії (багатство). Для іредзумі характерний великий розмір, барвистість, складні візерунки. У деяких випадках іредзумі закриває майже все тіло людини.

А в даний час іредзумі втрачає шанувальників. Сучасні жителі не хочуть витримувати довгий і болісний процес ін’єкційного татуажу і віддають перевагу тату машинкам, які наносять малюнок швидко і майже безболісно.

Разом зі зміною технології нанесення малюнка зникають і барвисті півтони, які відрізняли іредзумі від інших татуювань. Однак найзнаменитіші майстри іредзумі досі наносять її древнім способом.