Мистецтво тату: стародавні традиції татуювання і сучасна мода

Мистецтво тату: стародавні традиції татуювання і сучасна мода

Мистецтво татуювання, тобто нанесення на тіло проколів і введення в них фарби, прийшло до нас з глибокої давнини. Ще до винаходу архітектури і моди наші далекі предки наносили на стіни печер малюнки, а на шкіру татуювання. Традиції татуювання пройшли пліч-о-пліч з людством багато століть, то зникаючи, то знову з’являючись. Згадки про татуювання можна знайти у всіх народів світу, в давнину тату використовували як амулет і як просту прикрасу. Греки малювали тату на шкірі своїх шпигунів, а римляни татуювали рабів і злочинців. Майже всі татуювання того часу були однаковими, і представляли собою рослинний орнамент і малюнки у вигляді птахів або тварин. Особливо варто відзначити японські і полінезійські татуювання у вигляді драконів, які були найпопулярнішими татуюваннями до 90х років 20 століття. У деяких східних країнах до татуйованих людей ставилися як до святих, адже при нанесенні малюнка їм доводилося терпіти нестерпний біль. У Полінезії тату часто наносили молоточком і голкою протягом декількох годин, і якщо людина не витримувала болю, її і всю її сім’ю вважали проклятими.

Кук відродив забите мистецтво

Під час середньовіччя Церква знищила мистецтво татуювання, вважаючи його варварською спадщиною. Однак за допомогою мореплавця Кука татуювання повернулося до Європи. Кук привіз в Англію повністю татуйованого тубільця, цей чоловік викликав небувалий інтерес і незабаром англійці почали наносити на тіло маленькі малюнки, а з Англії ця тенденція поширилася на всю Європу. Слово tattoo, що позначає нанесення на тіла малюнка, за допомогою фарби і голки, теж з’явилося завдяки Куку.

Багато правителів і політиків того часу завдавали собі на тіло татуювання: англійський монарх Георг 5 , грецька правителька Ольга, Уїнстон Черчілль. Король Англії Гарольд покрив своє тіло малюнками боїв, в яких він переміг ворогів, а біля серця у Гарольда великим шрифтом було написано його ім’я. Відомий агент Мата Харі носила татуювання у вигляді троянди, на якій сидить змія. Останній імператор Росії Микола 2 теж захоплювався татуюванням і під час Східної подорожі зробив собі кілька малюнків.

Американці і рок

В кінці минулого століття мода на тату накрила сполучені штати. У країні відразу почали відкриватися спеціальні тату салони, а компанії почали випускати обладнання для тату, в тому числі і спеціальні машинки, пристрій яких не змінився за 100 років. В 20м столітті тату не раз ставало писком моди. Після того як знамениті неформали і рок співаки нанесли на тіло татуювання, молодь відразу кинулася в тату-салони, і індустрія запрацювала на повну потужність. У різних країнах почали випускати журнали і книги, присвячені татуюванню.

З 70х років в деяких американських містах регулярно проходять з’їзди татуювальників, на яких з’їжджаються як майстри татуювання, так і розмальовані люди. Учасники діляться своїми секретами, показують свої роботи, проводять шоу і конкурси. Тут можна побачити майстрів, які наколювали малюнок зіркам і відомим бізнесменам.

Тату епідемія сучасності.

У сучасному світі під впливом телебачення багато людей незалежно від статі віку та статусу наносять на тіло малюнки із зображенням браслетів орнаментів і ієрогліфів. Жінки бачать в цих малюнках щось таємниче, а чоловіки вважають, що тату робить їх більш мужніми. Деякі люди хочуть бути як всі, а деякі за допомогою тату хочуть виділитися. З екранів на людей дивляться татуйовані зірки і складно відмовитися від наслідування. Вітчизняні майстри в минулому часто боролися з нестачею інструментів, інформації та негативною громадською думкою до свого мистецтва. Однак тепер і вітчизняні майстри тату їздять на зустрічі і обмінюються досвідом зі своїми зарубіжними колегами.

Татуювання-спосіб стати красивішим

Останнім часом тату це не тільки малюнок, це інструмент, що дозволяє підкреслити сексуальність образу. Зараз особливо популярний косметичний татуаж, що підкреслює контури і насиченість губ, брів і повік. Вся технологія татуювання залишається колишньою, а колір і насиченість фарби жінка може вибрати на свій розсуд. На обличчя наносять мінеральні фарби, які будуть триматися 3-5 років. Зараз цю послугу пропонують багато салонів, і ціни на неї коливаються від 300 до 500 доларів. Однак ця процедура дуже тонка і вимагає професіоналізму майстра, тому часто потрібно відмовитися від послуги, щоб не ризикувати своєю зовнішністю і здоров’ям. Також тату – популярний засіб для маскування шрамів, що залишилися після операції або поранення.

Мистецтво Менді

Мистецтво менді прийшло в нашу країну з Індії. Східні жінки часто наносили на шкіру хну, щоб зберегти блиск і свіжість шкіри. Тепер за допомогою хни роблять тимчасові татуювання. Тату менді буде триматися на шкірі два тижні, а нанесення малюнка буде абсолютно безболісним.

Перекладні татуювання

Якщо ви не хочете бездумно витрачати гроші або не знаєте, чи варто наносити на тіло вічний малюнок, то можна спробувати перевідні малюнки. Таке татуювання швидко і безболісно наноситься, тримається кілька тижнів і може бути змита майже миттєво. Перекладні татуювання-хороша знахідка для людей, що сумніваються.