Історія татуювання

Історія татуюванняТатуювання – один з видів образотворчого мистецтва, коріння якого простягаються в глибоку давнину.

Малювати на тілі і робити татуювання стали ще стародавні єгиптяни не менше ніж дві-три тисячі років до н. е. Фарбу робили з трав, а наносили татуювання голками. Голкою служили колючки рослин, кістки риб. Аборигени Соломонових островів наколювали татуювання за допомогою осколка кістки тварини і сажі. Таким чином, все тіло покривали тату-візерунками. Так би ми викручувалися заради краси, використовуючи підручні засоби, але в 1891 році була винайдена електрична машинка для створення татуювання. Однак, в Японії дотримуються традицій, і до цих пір можна зробити татуювання виключно вручну – за допомогою голок закріплених в бамбукові полички. Східні татуювання вважаються найяскравішими і різноманітними. Японці ще в XVII столітті додумалися до прихованого татуювання “боро”. Робилася вона за допомогою рожевої пудри, яка проявлялася білим малюнком після прийняття ванни або під час збудження.

В даний час, коли мода на татуювання охопила, без перебільшення, весь світ, розділити їх на види стало досить складно. Але все ж деякі загальні риси виділити можна:

Кланові татуювання. Вони свідчать про приналежність людини до тієї чи іншої спільноти, групи, клану, банди, соціального прошарку, загалом, до чого завгодно. Головне – мати об’єднуючий характер, свідчити про спільність членів цієї групи.

Оберігаючі татуювання. За своїм призначенням – найближчі родичі амулетів та оберегів, мають таке ж призначення і настільки ж актуальні з давніх часів до наших днів.

Татуювання “моменту”. Найбільш поширений на сьогодні вид татуювань. Робиться «тому, що так модно», «я думаю, мені піде», «ой, у неї така класна, і я таку хочу». Не несуть ніякого смислового навантаження, виконує таку ж функцію, як стильний одяг або біжутерія на кожен день.

Татуювання – захоплення. Цей вид характерний для людей, дійсно, не представляють своє життя без двох речей: татуювання і свого захоплення. Такі тату є, як правило, творами мистецтва, носяться з гордістю все життя, і, найчастіше, покривають чи не всю поверхню тіла.

Татуювання «на пам’ять». Один з найпоширеніших і практичних видів тату. Можуть бути виконані у вигляді малюнків, що нагадують про знаменну подію в житті або дорогу людину, а можуть нести і абсолютно практичне навантаження: числа важливих дат, банківських рахунків, групу крові та іншу корисну інформацію.

Найпопулярнішими тату в Києві є ієрогліфи символізують успіх і гармонію, або татуювання у вигляді орнаменту зазвичай чорного кольору. Популярні татуювання в стилі black&gray, зображення міфічних істот, дракони в китайському стилі (для чоловіків) або татуювання красивих орхідей (для жінок).