Кельтський стиль тату

Кельтські татуювання є традиційним джерелом оригінальних орнаментів, значення яких все ще залишаються загадкою. Кельтський стиль татуювань має дуже довгу і складну історію свого виникнення, пов’язану з проблемою ідентифікації коренів. Так звана «плетінка», яка береться за основу кельтського малюнка, була поширена ще з давніх часів серед європейських народів (ірландців, валлійців, шотландців, бретонців).

Але, поступово, кельтський стиль почав переплітатися з іншими народними малюнками (сарматські, германські, візантійські та ін), що залишило на ньому значний відбиток. Тому розглядати його як щось окреме не можна. Кельтські орнаменти зберегли нащадки кельтів, зображуючи їх на одязі, прикрасах, посуді, манускриптах і, звичайно, в татуюванні.

За основу кельтських татуювань береться візерунок у вигляді спіралей, вузлів, петлею і хрестів певного виду. Зустріти можна і рослинні візерунки квітів, листя і гілок, ескізи тварин.

Основним змістом кельтських візерунків є відсутність початку і кінця, що відображає циклічність життя (народження, життя, смерть і відродження) і пір року. Виконуються татуювання в чорному кольорі, хоча зустрічаються і інші відтінки. Жодне татуювання не обходиться без кельтського вузла, що символізує нескінченність життєвого циклу, сплетіння духовних і фізичних шляхів.

Спочатку кельтські татуювання брали за основу рослинні орнаменти, і поступово почали переплітатися з тваринними компонентами і геометричними фігурами, які часто використовуються при виконанні складного малюнка або браслета.

Найбільш популярним татуюванням вважається кельтський хрест, що символізує віру, вічність і Божу любов. При поєднанні з колом (символ сонця і вічності), утворюється «сонячний хрест», що втілює в єдиному цілому всі природні стихії, що перетинаються у вузлі. Зображений у вигляді трикутника, кельтський вузол символізує Святу Трійцю: отця, Сина і Святого Духа, зустрічається і значення – розум, тіло і дух. Троїстість природи духу вплинуло і на зображення кельтських спіралей, тому вони зазвичай робляться потрійними і уособлюють духовний ріст.

Складністю при виконанні кельтського татуювання може стати чітке відображення взаємодії в світі і природі, зображення численних вузлів, які з’єднують переплетення і лабіринти.