Лілія квітка значення татуювань

Лілія квітка значення татуювань

Зображення Лілія набуло широкого поширення серед татуювань, переважно жіночих. Його символічне значення багато в чому близько символіці східного аналога лілії – лотоса. У загальному сенсі тату лілія символізує гармонію, благородство, спокій, славу і невинність, велич, мир і ніжність. У християнській традиції ця квітка уособлювала Діву Марію і її чесноти – скромність, смирення і лагідність. В іудаїзмі лілія була гербом коліна Юдиного, з якого сталася династія правителів, і символізувала довіру до Бога. В античній культурі лілія також була атрибутом богинь-дів. Крім того, в Римі лілія символізувала надію. Багато культур і цивілізацій пов’язували лілію з культом родючості.

У багатьох країнах лілія була відмітним знаком благородних сімейств. Вперше таке значення цього символу зустрічається ще на Стародавньому Криті. З процвітанням і імператорською владою зв’язувалося зображення лілії у Візантії, а в середньовічній Франції ця квітка була символом королівського дому.

Тату білої лілії, як і біла троянда, вважається також втіленням багатства. Крім того, біла лілія є символом смерті. Кілька ж квіток на єдиному стеблі, навпаки, символізують безсмертя. Жовта лілія асоціюється з гордістю, неприступністю і зарозумілістю, а помаранчева (тигрова) – з незалежністю і неординарністю. Рожева лілія символізує юність і ніжність, а темний відтінок квітки втілює пахощі ночі, пристрасть і бажання.

Втім, тату із зображенням лілії далеко не завжди може мати позитивне значення. Довгий час тату лілії на плечі була знаком жінки легкої поведінки (згадаємо «Трьох мушкетерів» Дюма). Тому значення цього татуювання завжди буде залежати від різних нюансів зображення і від сенсу, що вкладається в неї її носієм.