Меч, шпага, спис значення татуювань

Меч, шпага, спис значення татуювань

Меч, шпага і спис є найбільш древніми видами холодної зброї. Вони набули популярності вже в епоху мідного і бронзового століть. А коли людина навчилася виплавляти з руди сталь, мечі, шпаги і списи з цього металу перетворилися на найгрізнішу зброю. У середньовіччі меч і спис були основним озброєнням лицарів. Оскільки від зброї залежало життя його володаря, серед лицарства виник справжній культ зброї, коли до меча і списа ставилися як до живих людей, наділяючи їх іменами. Не дивно, що символіка зброї проникла в багато видів образотворчого мистецтва, в тому числі – і татуювання.

Тату меч є символом протиставлення життя і смерті. Крім того, культури багатьох народів надають мечу значення символу вищої справедливості. У християнстві, в тому числі і в традиціях лицарства, меч асоціювався з ще одним ємним символом – хрестом. Поєднання в тату меча і хреста надавало першому значення символу вірності Богу і сюзерену, Союзу і єдності. Коротке вістря меча означає імпульсивність, схильність людини до впливу інстинктів. А меч, зображений з довгим вістрям, є символом духовної мощі володаря тату. Меч, вкладений в піхви, символізує помірність, врівноваженість і розсудливість. Зламаний меч означає поразку. Татуювання меча на плечі чоловіка часто говорить про те, що він хоче підкреслити свою сміливість і готовий битися за справедливість.

Безумовно, тату меч, шпага або спис символізують військову честь, і силу, є виключно чоловічим знаком. Виняток становить зображення меча, повитого квітами або плющем – такі татуювання робляться в пам’ять про загиблого в бою, коханого або близьку людину.