Миші, щур і кажани – значення татуювань

Миші, щур і кажани - значення татуювань

Зображення миші з давніх часів вважалося символом боязкості (боягузтва). Крім того, звичка мишей нишком завдавати серйозної шкоди запасам продуктів зробила їх символом лицемірства в іудаїзмі, а в християнстві вони символізують злу руйнівну діяльність. Народні повір’я називали мишей душами, що вибігають з рота померлих людей. При цьому душі доброчесних людей виглядали як червоні (білі) миші, а душі грішників мали чорний колір. Серед африканських народів миші також зв’язувалися зі світом мертвих-вважалося, що вони можуть проникати туди зі світу живих і повертатися назад, отримавши знання про майбутнє. Тому мишей використовували для ворожінь.

Символ щура в татуюваннях використовується в основному в тому значенні, яке цій тварині приписується в індуїстській традиції-далекоглядність і розсудливість. В індуїстських міфах Щур служив бойовим конем бога Ганеші. Проте в кримінальному світі значення цього татуювання різко негативне: ним позначають людину, яка краде у своїх («крадій»). Хоча тату миша не несе в собі негативного значення, сьогодні ця тату не дуже поширена.

Тату кажан має, мабуть, найбільш багату символіку з усіх зображень даного ряду. Нічний спосіб життя наділив цю тварину в більшості культур ворожістю до світла. В іудаїзмі і християнстві кажан символізує ідолопоклонство і сатанізм, часто в християнській іконографії крила кажана стають атрибутом диявола. Крім того, кажан може асоціюватися з божевіллям. У міфологіях індіанців Центральної Америки кажан виступає в ролі могутнього божества пекла, що час від часу пожирає Сонце.

Втім, в культурах Стародавньої Греції і Стародавнього Риму кажан, навпаки, пов’язувалася з пильністю і проникливістю завдяки своїй здатності безпомилково знаходити дорогу в темряві.