Татуювання написи значення

Татуювання написи значення

Як правило, слово “татуювання” асоціюється у нас із зображеннями будь-яких символів або візерунків. Однак в останні роки все популярнішими стають татуювання у вигляді різних написів.

Тату-написи мають досить давню історію і зустрічаються в багатьох культурах. Наприклад, тибетські ченці виколювали у себе на грудях тексти цілих молитов, щоб показати своє релігійне завзяття. В Європі тату-написи були популярні у представників соціальних меншин, отримуючи особливе поширення в роки революційних потрясінь. Так, на руці сподвижника Наполеона, маршала Жана Бернадота був тату-напис «Mort aux rois!» («Смерть королям!»). За іронією долі, згодом Бернадот зайняв шведський престол під ім’ям Карла Юхана. Після смерті короля здивовані медики виявили це татуювання.

Татуювання з революційними гаслами були вельми популярні і під час російських революцій серед робітників і революційно налаштованих матросів. У наш час найчастіше зустрічаються фрази англійською, французькою, іспанською або латинською мовами, а також імена і крилаті вислови. За допомогою татуювань-написів люди висловлюють своє ставлення до важливих життєвих питань, підкреслюють свою індивідуальність або використовують їх в якості талісманів або життєвих принципів. Крім того, татуювання написи можуть служити відображенням стилю власника, його переконань, громадянської позиції або життєвого кредо. При цьому важливе значення має шрифт і стиль, в якому виконаний тату-напис. Вони є засобом створення загального фону настрою для розуміння татуювання. Наприклад, для тату-написів з ніжним ліричним змістом прийнято використовувати каліграфічні або рукописні шрифти, а для сильних виразів – готичні. Особливою популярністю користується Кельтський шрифт, що надає татуюванням-написам характер мудрого вислова, що прийшов з глибокої давнини. Існує величезна кількість різноманітних шрифтів для цих малюнків. Деякі з них поширені повсюдно, а деякі зберігаються в особистих авторських колекціях художників-татуювальників.