ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ТАТУЮВАННЯ НА ТІЛІ

ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ТАТУЮВАННЯ НА ТІЛІ
За твердженнями досвідчених фахівців в області татуювання, практично кожна третя людина на своєму тілі має хоча б одне татуювання. Якщо звернутися до історії, то стане зрозуміло, що ця традиція і таке бажання людини прикрасити себе натільними малюнками існує ще з давніх часів і практикуються цілими тисячоліттями. Звичайно, в стародавні часи була явна причина і пояснення, навіщо люди розмальовують своє тіло – це була якась данина богам, жертва, тату оберіг. Але і на сьогоднішній день татуювання тільки набирають піку своєї популярності сучасна людина одержима татуюванням.

Отже, повернемося до цікавих фактів про тату:

.1. Які чорнила, фарба для тату використовувалися в стародавні часи?

З’ясувалося, що найдавнішим доказом існування натільного малюнка в ті часи стала знахідка, яка відноситься до більш ніж 3000 років до нашої ери. Вчені прозвали цю стародавню людину ім’ям Еци. З причини того, що розкопали останки в Альпах, при дуже низькій температурі, в льодовику, тіло Еці збереглося з шкірою практично через п’ять тисяч років. На ній і відшукали натільні малюнки. Неймовірно, але на тілі цього тисячолітнього трупа було більше шести десятків татуювань! До речі, раніше, до цієї знахідки, вважалося, що найдавнішим доказом популярності тату в стародавньому світі, було виявлені останки тридцятирічного чоловіка з Чилі. У нього були намальовані вуса над губою.
Якщо говорити про те, чим саме в ті часи робили натільні малюнки, то по всьому світу можна відшукати безліч інструментів і снарядів для цієї майстерності. При чому знаходилися вони постійно в різних куточках Землі. Це може свідчити про популярність татуювання тисячі років тому. До речі, існує думка, що крім малюнків, як оберіг від злих сил, їх використовували також і в якості лікування різних хвороб.

2. За допомогою татуювання люди намагаються самовдосконалюватись!
До такого висновку прийшли психологи після довгих досліджень в області тату мистецтва. З’ясувалася, що більшість власників татуювання намагалися таким способом поліпшити себе, прикрасити. Таке бажання можна порівняти, мабуть, з тим як молоді дівчата, жінки постійно бажають сісти на дієту, схуднути, піддаються пластичним операціям, ботоксам і так далі. Все від бажання бути краще, ніж ми є зараз. Звичайно ж, в цьому можна помітити якісь психологічні проблеми невдоволення собою і своїм життям, прагнення здаватися тим, ким людина не є. Хоча, звичайно ж, така глибока проблема далеко не у всіх. Просто, мабуть, бажання привернути до себе погляди оточуючих цю ж хвилину сильні. А татуювання є порівняно найдоступнішим і швидким способом це зробити.

3. Татуювання — це спосіб «бути своїм»

Тут мова йде про ті тату, які були певним символом, ознакою приналежності до певного клану, групи людей. Звичайно ж, часто зустрічається, принаймні в наш час, прикладом цього – наколки людей, які перебували колись покарання за свої помилки в місцях позбавлення волі. Але це зовсім не означає, що всі люди з татуюваннями – «зеки». У сучасному світі це просто стереотип, який давно застарів і не має підтвердження в нинішній час.

Ще один приклад такого бажання «стати своїм» простежується в арміях. Де молоді солдати практично поголовно набивають собі наколки щоб підтвердити, що вони готові і в вогонь, і в воду піти зі своїми армійськими друзями. Можна напевно, навіть вважати це таким собі обрядом посвяти у військових.

Така ж ситуація і з моряками. Для них повернутися з моря з тематичним тату вважається просто якимось досягненням, приводом для гордості. І це вони намагаються таким чином донести і до оточуючих — дивіться на мої тату, я належу до моряків і пишаюся цим!

4. Сумніви в прийнятті рішення зробити тату природні!

Звичайно ж, і ми самі, й оточуючі, дізнавшись про наміри набити на тіло малюнок, чи не першим питанням цікавляться, що ж з тату буде в старості і не пошкодуємо ми про це? Це цілком природно переживати про своє майбутнє. До речі, помічено, що люди з татуюваннями менш «паряться» з цього приводу. Тому напевно готові на своєму тілі залишити вічний малюнок, не дивлячись на страх, що через роки Ви можете про це пошкодувати. Мабуть, в цьому татуйовані люди великі оптимісти, у них варто повчитися!)

Цікаво, що в Америці є один психолог Емі, яка навіть настійно рекомендувала своїм клієнтам, які страждають від депресії, суїцидальних думок, зробити собі тату. Але це повинен був бути не будь-який малюнок, який заманеться, а саме точка з комою. Невелика тату, яку легко можна приховати і залишити тільки для себе на виду. Але у важкі моменти, на думку психолога Емі, вона повинна була нагадувати людині, що нічого в житті не буде назавжди (крім тату, звичайно)). І якщо для життя не ставити крапку, а лише крапку з комою, обов’язково почнеться новий щасливий етап!

5. Татуювання — це завжди адреналін!

Мало хто знає, що у дев’яності роки в Америці одним з найпопулярніших місць, де можна зробити собі тату, були не студії, салони, а цирк! Трупа, яка їздила зі своїми виступами по країні, мала у своєму складі справжнього художника, який міг зробити всім бажаючим татуювання після виступу. І таких труп було багато. Цікаво, але більшість людей приходили в цирк не для того, щоб побачити виступи, а щоб зробити тату. Як вони стверджували, це їм приносить навіть більшу насолоду і інтерес, адреналін, ніж сам цирк. Також згодні з цією думкою і психологи. Вони вважають, що люди з татуюваннями охочіше готові ризикувати в житті.

6. Хочу бути унікальним!

Все ті ж психологи зійшлися на думці, що всіх татуйованих людей об’єднує одна характеристика — вони хочуть бути не схожими на всіх інших, бути унікальними. Часто таке рішення призводить навіть до переосмислення життя. Наприклад, дівчина, яка відчуває в собі невпевненість, смуток, зробивши татуювання, дивиться на все інакше. Пережиті відчуття під час процесу нанесення тату, змушують її підсвідомість по-іншому ставитися до себе. І вони стають сміливими і впевненими, залишивши в минулому неприємності. Те ж стосується і чоловіків.

7. Татуювання = агресія

Американський доктор Кірбі Фаррел вважає, що тату роблять собі люди з прихованою агресивністю. У такий спосіб вони намагаються показати невдоволення оточуючим їх розташуванням речей, протистояти встановленим законам і нормам суспільства. Він навіть вважав, що кількість татуювань на тілі людини зростає прямо пропорційно зростанню його гніву і злості всередині.

8. Татуювання і залежності

Існує думка, що після першого зробленого татуювання людина стає залежною від цього. Але як стверджує практика, насправді це не так. Так, звичайно ж, дуже багато випадків, коли людина просто не може зупинитися на одному малюнку. У психології це явище називається «синя хвороба». Але найчастіше, людина тільки йдучи в перший раз в салон тату розуміє вже, що це буде не останнє. Також може бути, що просто вже зробивши тату один раз, пропадає страх перед цим процесом. Тому немає тут нічого протиприродного або хворого…

При цьому деякі вчені навіть вважають, що татуювання може, навпаки, допомогти вийти з іншої залежності. Це може стосуватися навіть наркоманії! Татуювання на тілі наркозалежного будуть нагадувати йому про його рішучість, силу волі і бажання впоратися з проблемою.

9. Татуйовані люди більш сексуальні!

У народі існує думка, що люди з малюнками на тілі більш відкриті, розкуті і Відверті в сексуальному плані. Особливо цей стереотип торкнувся представниць прекрасної статі. І ось вже в 2012 році польські дослідники це підтвердили. Дійсно, люди з тату або пірсингом мають більш яскраве і активне інтимне життя. І починається воно у них до того ж також раніше, ніж у інших. Але це зовсім не означає, що ці люди «гулящі». Йдеться навіть про подружнє життя. У них може бути один партнер і при цьому різноманітне сексуальне життя. Як ставитися до цього факту. Вирішувати Вам.)