Засновник школи тату олд-скул

Засновник школи тату олд-скул
Хто ж він такий, Моряк Джеррі? Ім’я цієї людини Норман Кейт Коллінз. Народився він в далекому 1911 році в США, штат Північна Кароліна. Цей простий хлопець мав нестримну вдачу, завдяки якій до 19 років встиг об’їздити половину країни, подорожуючи на вантажних поїздах. З мистецтвом тату він вперше познайомився на Алясці, а продовжив свої знання в цьому ремеслі у чиказького майстри тату Джиба Томаса. У нього він навчився використовувати в роботі спеціальну машинку.

Завербувавшись в 19 років матросом у флот, він об’їхав півсвіту. Він не закинув своє захоплення, а навпаки, намагався всіляко вдосконалити свою майстерність. У різних портах він знайомився з різними стилями татуювань і отримані знання застосовував на практиці, роблячи сотні татуювань морякам. Найбільший вплив на стиль його тату зробило мистецтво Китаю і Японії.

Морському ремеслу Моряк Джеррі присвятив десять років життя і морська тема назавжди оселилася в сюжетах його татуювань. Улюбленими його темами були: Вітрильники, пляшки джина, Піратський череп з кістками, русалки, гральні кістки і карти, якоря, кинджали, пронизані серця, ластівки і т. п.

Пішовши у відставку, Норман Коллінз оселився в Гонолулу, столиці однойменного штату на Гаваях, і відкрив тату-салон. Він неспроста вибрав це місце: в портовому місті було багато моряків, які завжди були близькі Моряку Джеррі по духу; крім того, на околиці міста був китайський квартал – джерело східних тем для татуювань.

Стиль робіт Норманна Коллінза – поєднання морських і східних мотивів. Моряк Джеррі став засновником сучасного мистецтва татуювання, стилю “old school” (в перекладі з англійської “стара школа”). Особливістю стилю татуювання old school є невеликий розмір татуювання, випуклі контури і досить проста, але тим не менш, яскрава палітра кольорів. Такі малюнки створювалися в короткі терміни, адже основними клієнтами були моряки, а вони не могли довго затримуватися в порту. Значення татуювань, які робилися морякам, були прості:

• якір – стабільність і надійність;
* золотий дракон-сила і удача;
• серце з іменами коханої дівчини або мами;
• навігаційна зірка – орієнтир і вірна дорога додому:
• ластівка – бажання моряка повернутися додому.
Татуювання Моряка Джеррі були яскравими і робилися швидко, що сприяло популярності цього стилю. Сам Коллінз винайшов кілька кольорів, використовуючи натуральні пігменти, а також безпечну голку, якою потім наносив тату. Він у своєму роді був одним з першовідкривачів техніки безпеки при нанесенні тату, використовуючи в роботі одноразові голки та стерильні інструменти. Всі свої нововведення він, в першу чергу, відчував на собі.

Норман Коллінз був різнобічною людиною, що володіє багатьма талантами. Він займався самоосвітою, багато читав; грав на саксофоні в оркестрі, який сам же і створив; вів програму на місцевому радіо. Про море він ніколи не забував, час від часу здійснюючи подорожі на власній шхуні.

Помер Моряк Джеррі в 1973 році в Гонолулу, де була прожита велика частина його неабиякого життя. Місцем його поховання є незвичайне кладовище, яке розташоване в кратері вулкана.