Піратські татуювання

Піратські татуювання

Пірати, як відомо, були першим людьми, що принесли в західні країни мистецтво татуювання. Саме ці “Морські вовки” неодноразово бували на Полінезії, а також безлічі інших островів Південно-Східної Азії, населення яких практикувало татуювання. Капітан Кук, який, звичайно, піратом не був, але на статус “морського вовка” цілком може претендувати, першим в 1786 році вирішив зробити замальовки татуювань, які він побачив на жителях Гавайських островів і Нової Зеландії.

Сам термін тату зобов’язаний своїм походженням таїтянському”та-ттоу”. Це дивне слово дуже нагадувало звуки, які видавало при роботі традиційне обладнання, що використовується місцевими жителями при прикрасі своїх тіл.

Морське життя-це стезя неймовірно важка і сувора, яка дає вижити виключно найсильнішим представникам чоловічої статі. Пірати змушені були віддавати себе вітру і морю, вони постійно залежали від страшних природних примх, а тому були народом вкрай забобонним. Ці люди свято вірили в те, що натільний візерунок зможе вберегти їх від акули, ворога або падіння в морську воду. Найбільш популярними піратськими татуюваннями були гармати, які вони зображували на стегнах і сідницях, а також прекрасні вітрильники, які майстри наносили на груди воякам.

Звичайно, зустрічалися серед суворих піратів і романтично налаштовані натури, які гарматам надавали перевагу зображення русалок, сердець, імен улюблених дівчат і іншого. Серед класичних піратських татуювань виділяється “роза вітрів” – мотив неймовірно древній, але, тим не менш, він не втратив своєї актуальності і в наші дні. Дуже часто пірати змушені були орієнтуватися виключно по зоряному небу. Моряки наносили на своє тіло зображення головних навігаційних зірок, завдяки світлу яких їм вдавалося вижити в морі і благополучно дістатися до рідної гавані.

Звичайно, у багатьох піратська татуювання асоціюється із зображенням якоря. Цей символ допомагав морякам протистояти бурхливому вітру, знаходити потрібний шлях і залишатися собою, незважаючи на всі негаразди та труднощі морського існування.

Русалка – ще одне зображення, яке дуже подобалося справжнім піратам. Ця морська діва позначала тугу за коханою жінкою (або взагалі по представницям прекрасної статі), а також, за повір’ями, могла принести удачу.