Татуювання – відображення психологічного стану людини


Погодьтеся, що татуювання не роблять без причини. Адже зробити малюнок на тілі — досить боляче. Мало хто захоче піддаватися болю без вагомої причини.

Отже, таких причин може бути кілька:

1. Психологічні

2. Декоративні

3. Ідейні

4. Професійні

Найчастіше, татуювання неможливо віднести до якогось одного конкретного пункту. В основному, присутні причини відразу декількох груп.

1. Психологічні. Татуювання цієї групи в основному мають завершений вигляд. Часто істинний сенс таких малюнків відомий тільки їх носіям. Також можна зустріти різні малюнки у вигляді хвиль, абстракцій і всіляких візерунків. Для людей з такою причиною вони служать захистом, наслідком нещасливого дитинства, насильства фізичного і психологічного, образи і неповноцінності.

Також психологічні причини можуть бути мотивуючого характеру. Їх роблять найчастіше спортсмени, як помічник і стимул для досягнення нових висот. Татуювання, що символізують бога, енергію, життя, сили природи набиті у формі написів або символів, ієрогліфів популярні серед людей, які захоплюються бойовими мистецтвами. Часто такі малюнки виконані саме в японському стилі. Зі свого татуювання спортсмени намагаються отримати силу, впевненість у собі і своїх силах.

2. Декоративні. Це одна з найважливіших причин. Сенсу такі татуювання практично не несуть, вони призначені тільки прикрасить тіло її носія. Найчастіше їх робить жіноча половина. Хоча і серед чоловіків татуювання «для краси» досить поширені. Сюди входять малюнки різних тварин, метелики, квіточки, ланцюжки, якісь абстракції. До речі, з цієї ж причини люди частіше пишуть на своєму тілі написи на іноземних мовах — так виглядає ефектніше.

Є також і татуювання, які свідчать про незрілість. Це різні божевільні портрети знаменитостей і героїв фільмів. Життя таких людей присвячене своїм героям. На жаль, з часом захопленість персонажами з фільму пропадає і портрет кумира на тілі буде тільки заважати і нагадувати про велику дурницю молодості.

Є ще один вид декоративних татуювань — мистецтво. Це різні рукави, портрети, абстракція на всю спину, реалістичні тварини, механіка. Такі татуювання зазвичай роблять собі медійні персони, для залучення уваги.

3. Ідейні. До цієї групи належать люди фанати якихось спортивних груп, організацій. Також ідейні татуювання — це армійські, військові малюнки. Вони є захистом і мотивацією для солдатів.

Є ідейні релігійні татуювання. Церква не дозволяє робити будь-які татуювання. Релігійні тут мається на увазі такі містичні татуювання демонів, пентаграм, три шістки. В основному, такі малюнки роблять підлітки, які слухають важку музику і взагалі є проблемними.

4. Професійні. Найвідданіша причина. Такі татуювання роблять люди, які люблять свою роботу. Пожежники, кухарі, міліціонери і навіть вчителі роблять собі татуювання, що нагадують і мотивують до роботи.