Чи можна знайти хорошу роботу в Україні, якщо у вас татуювання?

Чи можна знайти хорошу роботу в Україні, якщо у вас татуювання?Майстри найпопулярніших тату-салонів помітили, що багато їх клієнтів дуже часто задаються важливим питанням — а як це захоплення і любов до татуювань може вплинути на вибір майбутньої професії? І взагалі, чи виникнуть проблеми з прийняттям на будь-яку роботу людини, яка має татуювання? Адже, відверто кажучи, не так вже і часто можна зустріти людей, які сприймають і оцінюють по достоїнству Ваше рішення прикрасити тіло незмивноим малюнком. Більш того, це можуть навіть сприйняти в штики. Як же може бути жаль, якщо ця людина виявиться саме Вашим потенційним роботодавцем!)

Так давайте ж більш детально розберемося в цьому питанні. Чи дійсно роботодавці і “біг боси” так чутливі до малюнків на тілі?
Ще в 2011 році всесвітньо відомий і популярний журнал Форбс розмістив на своїх сторінках статтю про те, що і до сьогоднішнього дня існує такий стереотип про те, що татуювання негативно впливають на пошуки хорошої і високооплачуваної роботи. Хоча вже зовсім скоро, через два роки в 2013 році той самий журнал опублікував нову статтю, в якій спростували попередню. В цей раз вони вже дотримувалися думки, що татуювання абсолютно ніяким чином не впливають на можливість обрати роботу до душі.

Звичайно ж, той факт, що тенденція на позитивне ставлення до татуйованих людей змінюється в кращий бік, не може не тішити. Проблема лише в тому, що журналісти Форбс досліджували і проводили опитування тільки у жителів Сполучених штатів і декількох країн Європейського союзу. На жаль, Україна в цей список не входила. У нашій країні, навпроти думки американців, все ще залишилося не найприємніше враження і ставлення до татуювань. Тим більше це може помічатися у людей більш старшого віку. Для них і по нинішній час малюнки на тілі залишилися привілеєм зоновських законів. Все ще залишився в їх підсвідомості давно застарілий стереотип, що «наколки» роблять тільки в тюрмах, зеки.

Цікаво, що ж показали журналістам Форбс дослідження в їхній країні?

За їх підрахунками, майже дев’яносто відсотків людей Америки впевнені, що пірсинг чи тату ніяк не можуть стати перешкодою для придбання хорошої посади і роботи. Також більшість громадян вважає, що набагато важливіше в зовнішньому вигляді на співбесіді не татуювання людини, а його доглянутість загалом, діловий стиль, охайність. До того ж дуже багато дотримуються твердого переконання, що татуювання — це сучасний, модний тренд. Як правило, люди з татуюваннями сприймаються більш енергійними і товариськими, з ними простіше домовитися і знайти спільну мову в компанії.

Хоча, крім всіх позитивних сторін, існують і не найприємніші. Наприклад, не всі менеджери з кадрів деяких компаній позитивно можуть оцінити людину, забиту татуюваннями. Також татуювання на видних місцях можуть привертати багато уваги, що буде відволікати і заважати в роботі. Ще однією думкою є те, що робота, яка має на увазі постійне живе ділове спілкування з клієнтами, вимагає більш стандартного зовнішнього вигляду. Вважається, що людям без різних змін і модифікацій довіряють охочіше.

Звичайно ж, неможливо не погодитися, що для роботодавця і для фахівця завжди буде важливіше не кількість татуювань на тілі, а Ваш рівень професіоналізму, знань і умінь. Тому не варто переживати, що ж подумають про Вас інші! Сміливо робіть собі татуювання, та й взагалі, чого душа забажає!))