Самоанські тату


Багато любителів різних тату, напевно, не раз чули про таке визначення, як самоанські татуювання. Але що б воно могло означати і що це за татуювання такі? Насправді це особливий різновид татуювань, які відносяться до полінезійських. Плем’я Полінезії, втім, як і багато інших племен, ще з найдавніших часів розвивали і вдосконалили культуру своїх татуювань.

Самоанці (саме так називалося це плем’я) не тільки змогли створити цікаві образи і фігури в тату, але ще змогли абсолютно точно зберегти ідентичність того, що робили в далекій давнині. Заслуга цього ще й у тому, Що вони намагалися звести до мінімуму усілякий вплив іноземців на всю свою колишню культуру.

Варто зазначити, що такі татуювання дуже легко впізнати, так як таке тату зазвичай буде займати велику площу, а ще мати дрібні і повторювані візерунки на всьому малюнку. Що ж стосується візерунків, то вони досить прості, і дуже часто нагадують звичайні і нескладні геометричні фігури. Наприклад, можуть бути нанесені трикутники, які складаються в своєрідні і досить цікаві стрічки.

Самоанські татуювання досить рідко можуть в себе включати всілякі великі елементи і різноманітні завитки, зафарбовані чорним кольором. Що не можна не сказати про татуювання полінезійського племені маорі, в культурі татуювань яких зустрічаються саме такі приклади.

Але не таке й просте самоанське татуювання, так як в ньому полягає ще величезний сенс. І кожен візерунок, кожна дрібна фігура щось та значить. Якщо сказати іншими словами, то таке татуювання є справжньою книгою, яка без сумніву розповість про життя і долю свого господаря. Можливо саме тому такі татуювання, і займають велику площу, практично на половину тіла.

Але якщо торкнутися історичної сторони такого татуювання, то тут найбільше може здивувати і навіть вразити сам болючий процес нанесення тату на шкіру людини. З боку племені це особливий ритуал, який є підтвердженням того, що хлопчик став чоловіком.

Як правило, цей ритуал супроводжується танцями і різними народними піснями. Тривалість його становить десять днів, з певними перервами для того, щоб шкіра змогла зажити.

У сучасному суспільстві самоанські татуювання набувають величезну популярність, в принципі, як і тату різних племен. Але варто сказати, що навряд чи б хтось із людей, які роблять собі тату в салонах, погодяться зробити це ж татуювання, але тільки тим же методом, що і роблять його самоанці.