Значення татуювання самурай

Значення татуювання самурайЗа думки тату-майстрів салону «Альянс тату», значення татуювання із зображенням самурая наступні — вірність, мораль, воїн, сила, могутність.

Якщо говорити про походження такого воїна, то коріння свої він бере у військовій культурі та історії Японії. Взагалі, у японців існує три основних фігури в їх військовій справі — це шпигуни-ніндзя, полководці і самураї. Розглянемо історію та роль самураїв в житті і діяльності країни висхідного сонця і зробимо заключний висновок про те, яке місце і значення вони займають в мистецтві татуювання.

Дослівно слово самурай перекладається як служіння. Тобто самураї слуги народу і батьківщини, воїни рідної країни.

Варто відзначити, що самураї, як шар суспільства, були відомі в усі часи існування японської країни і культури, народу. З самого початку, вони були підданими аристократів і служили їм. Хоча вже ближче до закінчення епохи Хейан, більшість досить великих родів самураїв об’єдналися і стали політично і військово незалежними. Відповідно, аристократи такій потужній силі не могли тоді нічого перечити. Тому ще одним значенням зображення самурая є свобода і сила людського духу, незалежність від будь-яких сил. Також серед самураїв були, звичайно ж, головні клани, які керували всіма іншими кланами по всій країні.

Свої ідеї і погляди на світ самураї позичили у дзен-буддизмі, які народжувалися протягом досить довгого часу, століть. Основним положенням цієї ідеології було те, що самурай зобов’язаний повністю підкорятися своєму пану. Хоча при цьому він міг залишити за собою право виконувати не всі підряд накази, які прийшли на розум їх господареві. До прикладу, коли пан дає воїну наказ, який вимагає вчинити якийсь злочин, він не зобов’язаний його виконувати і навіть навпаки, міг вказати господареві на його неправоту і спробувати переконати його в намірах. І найжахливіше і шокуюче в цій ситуації те, що самурай, який не зміг переконати свого пана і при цьому не готовий виконати злочинне завдання, повинен був вчинити самогубство, дотримуючись ритуальних традицій. З цієї причини, цей воїн ще й несе за собою сенс відданості не тільки людині, а й ідеї, добру, правильним і чесним діям і життю, без злочинності і обману.

Виходячи з усього вище викладеного, можна прийти до висновку, що самураї були воїнами честі і правди, людьми з величезною силою духу та відданістю. Людина, яка обирає для себе татуювання із зображенням саме цього воїна, підсвідомо або свідомо погоджується і дотримується тих же правил і установ, що і самураї. Зазвичай, для татуювання вибирають такі місця як плечі, спина або живіт. Розміри таких малюнків, в основному, досить великі. Тому одним з важливих критеріїв вибору свого тату-майстра є досвід майстра і його професіоналізм.