Шрамування – як «прикраси» тіла

З кожним роком все більше і більше клієнтів салонів тату цікавляться у майстрів думкою і походженням такого незвичайного стилю татуювання, як шрамування. Тому Вашій увазі Коротка історія про цей стиль татуювання.

Вважається, що шрамування вперше було використано жителями Африки, африканськими племенами. Та й взагалі, якщо говорити про Африку, то можна знайти для себе багато дивовижних фактів та інформації про їх традиції.

Однією з найцікавіших традицій цієї культури є скарифікація. Це вирізання на тілі людини шрамів, рельєфних візерунків на шкірі. При чому для представників даного народу таке шрамування і правда вважається кращою прикрасою, при чому як для чоловіків, так і для жінок. Варто зауважити, що без таких шрамів чоловіки африканських племен Боді, Мурсі, і Сурі не могли навіть і вважатися повноправними членами громади. Для них татуювання у вигляді шраму на тілі було як для сучасного чоловіка служба в армії-причина пишатися собою і вважати свій обов’язок перед народом виконаним.

Сьогодні сучасні дівчата намагаються приховати шрами татуюваннями. Для дівчат цих племен шрами були прикрасою. Не дивлячись на такий сильний біль під час нанесення візерунків на тіло ( а в давні часи не було ніякої анестезії), дівчата вирізали на своєму тілі всілякі шрами і малюнки. Це був один з показників, за яким оцінювали ступінь привабливості жінки.

Якщо говорити і про сам процес нанесення татуювання, то дівчатам в цей час було суворо заборонено видавати на обличчі, емоціями, що для них це боляче або неприємно, не дивлячись на весь біль від цього. Дівчинку, яка не втримається і заплаче, соромили, це було неприйнятним. Адже на їх думку, прояв сили і витримки під час такої скарифікації показував, наскільки дівчина готова створювати сім’ю і народжувати дітей. Адже дівчину без татуювань ніхто б і не взяв за дружину, слідуючи таким поняттям і традиціям.
Шрамування виконувалося за допомогою леза або шипа, яким різали шкіру у вигляді малюнків і візерунків. Після цього, в ці рани закрадалася зола… Страшно уявити, наскільки болісно це було, і скільки потрібно було стерпіти молодим дівчатам…

Але не менш гіршим явищем було і те, що в племені абсолютно не дотримувалися ніякі правила особистої гігієни. Всі татуювання, різним людям робилися одним і тим же лезом. Це послужило причиною того, що серед жителів племені був поширений гепатит і СНІД. Про це знали інші племена і народи, міські жителі. Тому приїжджаючи в інше місто, перебуваючи за межами свого племені, вони були змушені ховати свої шрами.

Не дивлячись на таку не дуже позитивну історію, шрамування як стиль татуювання на сьогоднішній день популярно і відомо практично у всьому світі. Сьогодні такі татуювання відносять до екстримального бодіарту.

Задайте вопрос - мы онлайн!