Скандинавські тату, як метод вираження людини

Зміст:

Споглядати на скандинавські татуювання люблять всі, але далеко не кожен здатний уособлювати на своєму тілі цей унікальний ескіз. Дані символи включаю у свою основу велику кількість нових варіацій і поширюються хаотично на тілі, як чоловіків, так і жінок. Вони зображують у своєму підтексті богів, рунічну писемність. Також такі татуювання прославляють рай для доблесних воїнів ім’я якому Вальхалла.

Скандинавские тату

Вони зображують у своєму підтексті богів, рунічну писемність і прославляють рай для доблесних воїнів.

Історичне значення скандинавських тату

Значення цих унікальних тату припадають на розквіт цивілізації Вікінгів. Саме вони уособлювали доблесних воїнів, які могли перемогти навіть смерть. Скандинавські візерунки переплітаються з різними міфічними позначеннями. Найчастіше в стародавні часи ці тату наносилися на груди. На сьогодні виділяють дев’ять різновидів тату в скандинавському стилі:

 1. Скандинавські руни тату, славляться своєю унікальністю і технікою виконання вже не один рік. Алфавіт з символами Рун називався Футарк. Самі ж знаки разом з історією їх створення знайшли магічне значення. Вони прославляють скандинавські племена і бога Один, який приніс себе в жертву смерті, щоб добути ці письмена для своїх людей. Ці символи виконували функції оберегу і могли захистити людину від злих сил. Кожен нанесений натільний знак мав свої унікальні властивості та можливості.
  Скандинавские тату
 2. Світове дерево. “Полюби життя, як дерево любить землю” – ця пропозиція уособлює символізм Світового дерева. Її володар любить знаходити істину у своїх діях, пізнається в біді та не терпить змін. Він в міру постійний, але не любить рутинне життя. Саме таку характеристику можна дати цьому знаку і її елементам в нанесенні малюнка. Слов’янські народи бачили “дерево життя” по своєму. Відносно міфології дерево об’єднало в собі кілька світів, гілки його вважалися мудрістю, де головне місце займала стара птиця, корінь охороняв дракон, а по стовбуру металася невгамовна білка. Низ дерева люди символізували як вічність буття, а корінь був руслом річки.
  Скандинавские тату
 3. Бог Один. Це справжній прабатько всіх Вікінгів. Згідно з давніми Писаннями він віддав свої очі на знання, з якими потім поділився. Тому найчастіше на натільних малюнках його зображують без очей. З ним супроводжує два ворони, кінь з вісьмома ногами й два хижаки самотніх вовка. Ці тварини часто зображуються з ним або окремо. У будь-якому випадки всі вони вірні слуги одного могутнього воїна бога Один. Головною зброєю цього славного героя був спис, який ніколи не промаже і досягне поставленої мети.
  Скандинавские тату
 4. Тату ворон: Хугін і Мунін. Це два вірних брата, які символізують пам’ять і думку. У свободі польоту вони пізнають світ і служать вірними соратниками бога Один. Майстри татуювань часто наносять на тіла своїх клієнтів цю метафору у вигляді ворон. Саме такі птахи символізують довголіття, ясний розум і довгу пам’ять. Людина з цим значення схильна до розумових навантажень і пізнання таємниць Всесвіту.
  Скандинавские тату
 5. Валькірія. Згідно зі скандинавськими легендами це створіння було дівою войовницею. Стародавні народи вірили в те, що саме ця Діва здатна відправити душу воїна в кращий загробний світ. Найчастіше на голові у неї уособлювали шолом воїна, а душу загиблих вона відносила на своїх крилах в чертоги Одіна, до Вальхаллу. Це міфічне створіння було схоже на ангела з жіночим тілом. Для чоловіків вона символізує спокій, світло і процвітання в справах.
  Валькирия
 6. Орнаменти Скандинавії позначили на своїх значеннях тату і малюнки древніх обладунків. Раніше такі нанесення робили на зброю і броню. Згодом воїни почали вірити в магічне і сакральне значення цих малюнків, що і стало основою татуювання рукав з орнаментом і в’яззю. Воїни вірили, що дане тату вбереже їх душу від вірної загибелі в бою і подарує милість богів. У наш час даний орнамент служить талісманом від злих духів і наноситься на тіло, як дівчат, так і хлопців.
  Руны
 7. Корабель вікінгів уособлює відвагу, честь і можливість піти на будь-яку авантюру. Адже в стародавні часи Вікінги символізували себе як відмінні мореплавці, готові перетинати хвилі та добиратися на своїх суднах аж до Середземного моря. Історія свідчить, що вікінги раніше за Колумба відкрили Америку. Скандинавські татуювання у вигляді корабля уособлюють людину як капітана своєї долі, тільки він міг керувати нею і брати штурвал у свої руки.
  Корабль
 8. Рунічний Компас. За всю свою історію компаси позначали “істинний, вірний шлях”. Вегвізір наділений більш сакральним значенням для людини. Вважалося що саме руни внесені цього значення допомагають воїнам знайти благодать богів і не втратити свою силу під час бою. Якщо ви поставите собі питання, кому б підійшло це татуювання, відповідь буде гранично проста. Вегвізір підійде невпевненим у собі людям, які вічно метушаться від однієї справи до іншої та не можуть знайти свій життєвий шлях.
  Скандинавские тату
 9. Молот бога Тора. Тор вважався сином Отця бога Один. Згідно з легендою у нього був молот, яким Тор міг викликати блискавки та грім. Ця кувалда була настільки сильною, що підняти її не зміг би жоден фізично розвинений чоловік. Вважалося що такий символ міг не тільки вбити людину, але і воскресити. Головною місією Тора був захист стародавніх воїнів Вікінгів. Тому люди почали наносити цей знак собі на передпліччя.
  молот Тора

Скандинавські візерунки переплітаються з різними міфічними позначеннями.
Бог Один

Який стиль тату вибрати для себе

У сучасному світі цей символ Вікінгів міцно відбився в кожній людині. Одні люблять наносити ці знаки собі на тіло, другі захоплюються мужністю і відвагою славних воїнів і мореплавців. Немає людини, яка не знала б славний народ Вікінгів. Як в Україні шанувалося Козацтво, так у Скандинавії уособлювали Вікінгів, а легенди про них стали основою нинішніх фільмів.

На сьогодні крім основного кельтського стилю нанесення татуювань використовують стиль реалізм або навіть аніме. Основні ідеї взяті з кінематографії або нинішніх мультфільмів.

Чоловіки люблять цю стилістику тату за сміливість вираження і витривалість духу для себе. Жінки вважають за краще більш ніжне виконання важливих деталей малюнка. Вони полюбили рунічні амулети, як символ безстрашності воїна жінки і її незалежності.

Як в Україні шанувалося Козацтво, так у Скандинавії уособлювали Вікінгів, а легенди про них стали основою нинішніх фільмів.

Скандинавские тату

Попри всю яскравість і барвистість цієї символіки, кожна людина має право вибрати свій унікальний знак властивий її темпераменту і способу мислення.

Подивіться галерею з фото-прикладами скандинавських тату