Скандинавські тату – приховане значення в рунах і візерунках (рукава).

Споглядати на скандинавські татуювання люблять всі, але далеко не кожен знає яке значення несуть символи тату і рунічні накреслення цього історичного стилю. Дані символи включають в свою основу велику кількість варіацій і поширюються хаотично на тілі як чоловіків, так і жінок. Найчастіше вони зображують в своєму підтексті богів, рунічну писемність і обереги для захисту в боях і взаємозв’язок з містичними силами. Також такі татуювання прославляють рай для доблесних воїнів Ім’я якому Вальхалла.

Зміст:


 

Історичне значення скандинавських тату

Значення цих унікальних тату припадають на розквіт цивілізації Вікінгів. Саме вони уособлювали доблесних воїнів, які могли перемогти навіть смерть. Скандинавські візерунки переплітаються з різними міфічними позначеннями. Найчастіше в стародавні часи ці тату наносилися на груди. На сьогодні виділяють дев’ять різновидів тату в скандинавському стилі:

 1. Орнаменти Скандинавії у вигляді нескінченних переплетень символізували зв’язок всього сущого, непередбачуваність життєвого шляху і тп. Раніше такі накреслення робили на зброю і броню. Згодом воїни почали вірити в магічне і сакральне значення цих зображень, що і стало основою татуювання “рукав” з орнаментом і в’яззю. Воїни вірили, що дане тату вбереже їх душу від вірної загибелі в бою і подарує милість богів. У наш час даний орнамент служить талісманом від злих духів і наноситься на тіло як дівчат, так і хлопців.

  орнамент
 2. Скандинавські руни тату славляться своєю унікальністю і технікою виконання вже не один рік. Алфавіт з символами Рун називався Футарк. Самі ж знаки, разом з історією їх створення, знайшли магічне значення. Вони прославляють скандинавські племена і бога Один, який приніс себе в жертву смерті, щоб добути ці письмена для своїх людей. Ці символи виконували функції оберегу і могли захистити людину від злих сил. Кожен нанесений натільний знак мав свої унікальні властивості та можливості.

  руны на руке
 3. Світове дерево. “Полюби життя, як дерево любить землю” – ця пропозиція уособлює символізм Світового дерева. Її володар любить знаходити істину у своїх діях, пізнається в біді та не терпить змін. Він в міру постійний, але не любить рутинне життя. Саме таку характеристику можна дати цьому знаку і її елементам в нанесенні малюнка. Слов’янські народи бачили “дерево життя” по своєму. Відносно міфології дерево об’єднало в собі кілька світів, гілки його вважалися мудрістю, де головне місце займала стара птиця, корінь охороняв дракон, а по стовбуру металася невгамовна білка. Низ дерева люди символізували як вічність буття, а корінь був руслом річки.


 4. Бог Один. Це справжній прабатько всіх Вікінгів. Згідно з давніми Писаннями він віддав свої очі на знання, з якими потім поділився. Тому найчастіше на натільних малюнках його зображують без очей. З ним супроводжує два ворони, кінь з вісьмома ногами й два хижих вовка. Ці тварини часто зображуються з ним або окремо. У будь-якому випадки всі вони вірні слуги одного могутнього воїна бога Один. Головною зброєю цього славного героя був спис, який ніколи не промаже і досягне поставленої мети.

  бог один
 5. Тату ворон: Хугін і Мунін. Це два вірних брата, які символізують пам’ять і думку. У свободі польоту вони пізнають світ і служать вірними соратниками бога Один. Майстри татуювань часто наносять на тіла своїх клієнтів цю метафору у вигляді ворон. Саме такі птахи символізують довголіття, ясний розум і довгу пам’ять. Людина з цим значення схильна до розумових навантажень і пізнання таємниць Всесвіту.

  Скандинавские тату

 6. Валькірія. Згідно зі скандинавськими легендами це створіння було дівою войовницею. Стародавні народи вірили в те, що саме ця Діва здатна відправити душу воїна в кращий загробний світ. Найчастіше на голові у неї уособлювали шолом воїна, а душу загиблих вона відносила на своїх крилах в чертоги Одіна, до Вальхаллу. Це міфічне створіння було схоже на ангела з жіночим тілом. Для чоловіків вона символізує спокій, світло і процвітання в справах.

  Валькирия
 7. Корабель вікінгів уособлює відвагу, честь і можливість піти на будь-яку авантюру. Адже в стародавні часи Вікінги символізували себе як відмінні мореплавці, готові перетинати хвилі та добиратися на своїх суднах аж до Середземного моря. Історія свідчить, що вікінги раніше за Колумба відкрили Америку. Скандинавські татуювання у вигляді корабля уособлюють людину як капітана своєї долі, тільки він міг керувати нею і брати штурвал у свої руки.

  Корабль Викингов
 8. Рунічний Компас Вегвізір. За всю свою історію компаси позначали “істинний, вірний шлях”. Вегвізір наділений більш сакральним значенням для людини. Вважалося що саме руни, внесені цього значення допомагають, воїнам знайти благодать богів і не втратити свою силу під час бою. Якщо ви поставите собі питання, кому б підійшло це татуювання, відповідь буде гранично проста. Вегвізір підійде невпевненим у собі людям, які вічно метушаться від однієї справи до іншої та не можуть знайти свій життєвий шлях.

  Рунический Компас (вегвизир)
 9. Молот бога Тора. Тор вважався сином Отця бога Один. Згідно з легендою у нього був молот, яким Тор міг викликати блискавки та грім. Ця кувалда була настільки сильною, що підняти її не зміг би жоден фізично розвинений чоловік. Вважалося, що такий символ міг не тільки вбити людину, але і воскресити. Головною місією Тора був захист стародавніх воїнів Вікінгів. Тому люди почали наносити цей знак собі на передпліччя.

  молот тора
 10. Трискель. Символ тріскель виглядає як три закручених спіралі, які виходять симетрично в різні боки з однієї точки. Він символізує гармонію. Подібно трьом граням тріскеля, у Володарі такого тату все буде в балансі. А тому, символ обіцяє удачу в будь-якій справі, в самопізнанні; розкритті творчості та інтелекту, досягнення цілей. Спіралі створюють враження руху, це прообраз цілеспрямованості, змін і нових успішних починань в житті. Тріскель підійде людині, яка готова впевнено рухатися вперед, і не обертатися на минуле.

  Трискель

 11. Скандинавський або Кельтський хрест. Важливу роль в символізмі образу грає його форма. Так, Кельтський хрест має чотири грані і вони – пряме відсилання до чотирьох сторін світу, чотирьох стихій і пір року. Таким чином, хрест означає єдність всіх сил і енергій, гармонію внутрішнього світу людини і гармонію людини в світі. Татуювання Кельтський хрест допоможе знайти внутрішній баланс і спокій. Символ також має безліч візерунків, сплетених без початку і кінця. Що знову говорить про циклічності і нескінченності життя, в яку так вірили кельти.

  крест

 12. Кельтський вузол. Вважалося, що нанесення на шкіру рунічних символів і нескінченних переплетень здатне надати силу і безстрашність кельтського воїна, а також принести перемогу в будь-якій справі. Найвідоміший з них-Кельтський вузол, являє собою нескінченне переплетення спіралей. Значення такої тату криється в безсмерті душі, циклічності життя і смерті. Завитки і візерунки – життєві шляхи, взаємозв’язок всього сущого: людей, тварин, природи і подій. У тому числі, Кельтський вузол уособлював точку, в якій сходиться мирське і божественне в людині.

  Скандинавский узел

 13. Трикветр (Кельтський трилисник). У віруваннях древніх кельтів приділялася особлива увага троїчності всього сущого: єднання тіла людини, його душі і духу; траекторія сонця в небі, яке рухається від сходу до Заходу, через зеніт. І звичайно, тріада головних скандинавських богів. Тому існує багато рунічних символів, що мають саме троїчну структуру. Найвідоміший з них-трилисник трикветр. У вищому значенні він уособлює циклічність життя і всіх процесів в ній. Існує кілька легенд його походження. По одній-це символ бога морів Мананна. А за найпопулярнішою-трикветр є прообразом самого Тора, так як часто супроводжував його зображення.

  трикветр
 14. Валькнут. Валькнут це рунічний знак, який являє собою три сплетених трикутника. Кожен з яких відповідає за один з трьох світів: вищий Асгард, нижчий Хельхейм і людський – Мідгард. Це вимірювання богів, метрвих і живих, відповідно. Таким чином рунічний символ уособлює єднання і взаємозв’язок цих трьох світів.

  Валькнут руны

 

Який стиль тату вибрати для себе

У сучасному світі цей стиль Вікінгів подобається багатьом. Одні люблять наносити ці знаки собі на тіло, другі захоплюються мужністю і відвагою славних воїнів і мореплавців. Немає людини, яка не знала б славний народ Вікінгів. 

Чоловіки люблять даний стиль за сміливість вираження і витривалість духу для себе. Дивлячись на багату історію даного стилю, кожен чоловік, який вирішив зробити скандинавську тематику, повинен підібрати собі унікальний ескіз, наповнений символами, притаманними його темпераменту і способу мислення.

скандинавские татуировки

Чоловіки люблять даний стиль за сміливість вираження і витривалість духу для себе.

Жінки вважають за краще більш ніжне виконання важливих деталей єскіза, з символікою яка надає впевненності. Жінки полюбили рунічні амулети, як символ безстрашності воїна жінки і її незалежності.

скандинавские тату для девушек

Жінки полюбили рунічні амулети, як символ безстрашності воїна жінки і її незалежності.

 

 

Подивіться галерею з фото-прикладами скандинавських тату

Задайте вопрос - мы онлайн!