Слов’янські тату – значення язичницьких татуювань древніх слов’ян.

В наші дні в моду увійшли слов’янські татуювання. Людей приваблює язичницька культура предків. Епос, традиції, легенди, символи та їх значення знаходять новий сенс в сучасному трактуванні і притягують інтерес. При цьому, класичні старослов’янські символи і образи дуже естетичні, що робить їх ще більш привабливими в якості ідеї для татуювання

ЗМІСТ

ІСТОРІЯ СТИЛЮ

Традиція татуювання існувала ще у древніх слов’ян. Але натільні малюнки наносилися, як правило, після 33 років: вважалося, що саме до цього віку людина досягала зрілості. Також є версія, що прикрашати своє тіло малюнками могли виключно волхви. Проте, є й інші дані про те, що татуювання наколювали і жінки, а чисто жіночими малюнками вважалися лосіха або лань, в яких вселявся Даждьбог, що відповідав за благополуччя сім’ї. У будь-якому випадку, цей аспект життя наших предків вивчений слабо. Проте, сьогодні роблять стилізовані слов’янські татуювання на основі малюнків наших предків.

У дохристиянські часи люди поклонялися явищам природи, рослинам і тваринам. Так і тату язичницькі відповідно складалися з символічних орнаментів і представників флори і фауни.

славянский стиль тату

СВЯЩЕННІ ТВАРИНИ І ЩО ВОНИ ПОЗНАЧАЮТЬ

У наших предків було багато священних тварин. Стародавні слов’яни вірили, що оберіг із зображенням тварини подарує його кращі якості – кмітливість, спритність, гнучкість. Більш того, вважалося, що будь-яка частина тіла тварини наділена тими ж якостями, що і сама тварина, тому лапи або Ікло використовувалися як обереги для людини.

Найпопулярніші звірі в татуюванні і їх значення:

  • Вовк
  • Лисиця
  • Кінь
  • Олень
  • Корова
  • Ведмідь

Вовк – тотем неоднозначний. Він вважався і провідником душ в інший світ, але і символом хоробрості або справедливості. З іншого боку, це один із символів сили і небезпеки, незалежності і самостійності. Тату слов’янські у вигляді вовчого ікла або лапи були дуже популярні в ті часи, так як вважалися сильним оберегом.

волк славянский тату

Лисиця. Жіноче зображення позначає гострий розум і кмітливість. Може бути доречно для людей хитрих, яким потрібно часто вирішувати на свою користь спірні питання.

Кінь. Багато що залежить від кольору коня. Білий або золотий означає доброту, чорний захищає від зради. Вершник символізує браваду і відчай, а разом з цим – самовідданість.

Олень і його роги. Позначають чистоту помислів і благородство, протегує шлюбу.

Корова. Тату слов’янські з коровою більше підходять для дівчат і жінок, адже корова – це родючість і достаток. Роги символізують місяць, молоко – дощ. Таке тату можна зробити жінці, яка хоче завести дитину.

Ведмідь, як і вовк – часта прикраса воїнів. Люди вірили, що кіготь або лапа ведмедя захистить від будь-яких сил зла і недобрих людей. Слід ведмежої лапи називали печаткою Велеса. Тому зустрічаються язичницькі тату саме з таким образом.

тату славянский медедь

 

ПТАХИ ЯК СИМВОЛ В ТАТУЮВАННІ

Одним з улюблених зображень у слов’ян був півень, який уособлював вогонь і сонце. Як відлякує нечисту силу півнячий крик, так її відлякує і зображення птиці на передпліччя або грудях.

Ворон – це темні сили. Тим не менш, це птах мудрий. Тату слов’янські з вороном на передпліччі більше доречні для чоловіків. Більш жіночими образами можна назвати качку або курку, що позначають благополуччя і родючість.

Гусячу лапку можна наколоти тим, хто відправляється в далеку подорож. Ще вона відлякує нечисту силу. Найкраще її виконати як тату на зап’ясті.

ворон тату

РОСЛИНИ В МАЛЮНКАХ, ЩО ВОНИ ПОЗНАЧАЮТЬ.

Наші предки вважали, що рослини теж мають душу. Вони надавали кожному представнику флори особливий символізм. Ними прикрашали житло, одяг і шкіру.

Популярними слов’янськими тату були зображення з папороттю. Це символ чистоти духу і захисту, так як він має цілющі властивості. Кріп вважався берегом найпотужнішої сили, що рятує він будь-яких підступів зла.

тату папоротник

Береза – знак оптимізму і позитиву. Язичницькі татуювання для чоловіків іноді включають образ дуба, його листя або жолудя. Дуб підходить тільки сильним людям, даючи їм особисту мужність. Малодушних людей він робить ще слабшими.

А ось акація – жіночий малюнок для тих, хто бореться з безпліддям. Калина – знак жіночої дружби, а ще – взаємної любові. Барвінок є ще один знаком взаємної любові.

Водяна лілія або латаття. Вона ж одолень-трава. Охороняє від всіляких хвороб. Відводить будь-яку злобу і справляється з будь-якими підступами нечистої сили.

славянские растения

ЗНАКИ І СИМВОЛИ

Найвідоміше тату на слов’янську тематику – знак Велеса. Велес тату – це портрет одного з наймогутніших богів. Уособлення мудрості і справедливості. А печать Велеса тату виглядає у формі перевернутої літери а. Це захист, символ достатку і заступництво ремеслу, торгівлі і подорожей. Але є й інші символи, які можуть перекочувати на ваше тіло і стати оберегами.

Валькірія. Ще один знаменитий слов’янський оберіг. Тату Валькірія захищає, дарує умиротворення і спокій.

Колядник. Слов’янський оберіг чисто чоловічий, часто наноситься на передпліччя або груди. Дарує хоробрість, кмітливість і мудрість, що стане в нагоді в бою.

славянский оберег тату

Спіраль. Позначає мудрість. Якщо візерунок Синій, мова йде про мудрість сакральну. Візерунок іншого кольору оберігає від пристріту і темних сил. Знак і жіночий, і чоловічий.

Молвинец. Назва походить від слова «мовити». Він не тільки захищає від злих слів, наклепів і пристріту, а й дарує людині красномовство і вміння переконувати людей у своїй правоті. Допомагає налагоджувати комунікацію і контакт зі світом.

Громовник. Зображується у вигляді шестикутного Хреста, вписаного в коло або шестикутник. Спочатку використовувався виключно чоловіками і виключно військовими. Охороняє від нечистих помислів ворогів.

славянский символ тату

Берегиня. Жіночий символ. Зображується з опущеними або піднятими руками. Відповідає за родючість, домашнє вогнище, дітей. В якості чоловічого тату попадається вкрай рідко.

Світове дерево. Знак, цілком взаємозамінний з берегинею. З’єднує небо і землю. Символ зародження життя і початку. Зовні нагадувати може Кельтський хрест.

Коловрат. Найвідоміший і найпотужніший з оберегів вічного відродження, безперервності роду і його єднання. Багато що залежить від того, куди свастика обертається. Якщо по ходу сонця, то тату символізує перевагу над сущою матерією і єднання. Коловрат лівосторонній же символізує інстинктивність речей і перевагу сутності матеріальної.

коловрат тату

Орепей. Також може називатися реп’яхом, колодязем або дубом. Має форму гребінчастого ромба. Знак достатку і успіху, поширення щастя на чотири сторони, надає людині впевненості.

Макошь. Знак суто жіночий. Покровителька родючості і жіночих занять.

Бережа. Знак у формі маленької петлі. Закликає силу богів на допомогу, допомагає в набутті щастя і гармонії. Допомагає з’єднати в єдине ціле розбиті або розтерзані частини чого-небудь.

Вода. Хвилеподібні візерунки нерідко позначають річку Смородину, як перехід між світом живих і мертвих.

Свадебник. Це об’єднання двох родів. Це породження нової універсальної енергії і прояв нескінченного життя в просторі і часі.

свадебник тату

Огневиця. Теж жіночий знак, але більше підходить жінкам заміжнім.

Стрибожич. Захищає від стихій, дає всьому роду недоторканність, допомагає морякам.

Культура, епос і мистецтво предків привертає увагу і інтерес багатьох людей в сучасному світі. Особливо слов’яни завжди серйозно і з повагою ставилися до предків і роду. Сьогодні татуювання – частина культури і невід’ємно зачіпає найрізноманітніші сфери життя. Тому серед молоді стають популярні ескізи древніх символів і образів саме в якості ідеї для малюнка. Крім своєї зовнішньої естетичності вони несуть вікову традицію символіки і значень.

ПОДИВІТЬСЯ ГАЛЕРЕЮ З ФОТО–ПРИКЛАДАМИ СЛОВ’ЯНСЬКИХ ТАТУ

Задайте вопрос - мы онлайн!