Слов’янський стиль татуювання

На жаль, за спостереженнями фахівців tattookiev.org слов’янський стиль татуювання ще тільки формується і знаходиться лише на початковій стадії. Але при цьому дуже багато шанувальників мистецтва татуювання цікавляться і намагаються дізнатися про нього краще, що найголовніше. А це початок якраз таки чогось великого!

Часто можна почути, що справжні традиційні татуювання древніх слов’ян можна побачити тільки в деяких частинах Югославії. І з таким твердженням важко не погодитися, адже дослідження проводили неодноразово і в багатьох куточках країни. Вже до кінця дев’ятнадцятого століття татуювання стали практично незамінною частиною серед католицької версти населення. У дуже багатьох, якщо не абсолютно у всіх, дівчат і жінок були набиті різні тату гірлянд, гілок, символічні хрести на руках, грудях і плечах, на долонях і аж до пальців, а іноді навіть на лобі! Що стосується чоловічої половини, то вони робили собі такі малюнки набагато рідше. В основному, це були хрести на різних частинах тіла. При цьому також набивалися малюнки у вигляді серця, якоря, корони або ж спеціальних ініціалів, які говорили про шляхетне походження їх власника.

Цікаво, що в середині двадцятого століття населення Сербії і Герцеговини також захопилося мистецтвом татуювання. Натільні малюнки були також поширені серед них, як і хрести на чоловіках Югославії. До того ж таку популярність тату всіляко намагалися підтримати католики, щоб запобігти, щоб народ переходив в релігію ісламу. Причиною цьому був той факт, що в той час Боснія була частиною Османської імперії, яка насаджувала народу свої релігію, мову і традиції турків. А так як татуювання в релігії ісламу були просто неприпустимі, їх всіляко намагалися поширити серед простого населення.

Європейська аристократія появі на їхніх тілах татуювань зобов’язана Едуарду другому, який був на той період ще принцом Уелским. Сам же принц познайомився з культурою татуювання в Японії, будучи там з неофіційним візитом. Там він познайомився з популярним на той час тату-майстром Хорі Чийо. Саме він набив Королівській особі татуювання із зображенням дракона. Для Едуарда Другого цей малюнок мав своє значення і силу — віра і влада!

Така подія вмить стала сенсацією! Принца почали наслідувати абсолютно всі — починаючи від лордів і придворних дам, закінчуючи простими жителями сіл. Навіть великі і могутні князі Русі Олексій і Костянтин, король Данії, Норвегії та Швеції, королівське сімейство Греції і деякі інші знаті не стали винятком, перейнявши у нього таку тенденцію собі і своєму народу.