Радянські татуювання. Як розвивалася індустрія тату

Радянські татуювання. Як розвивалася індустрія тату
За часів Радянського Союзу татуювання придбалj нові сили і фарби тільки в останні роки дореволюційного періоду. До речі, таке ж відродження цього мистецтва було помічено не тільки у нас, а й по всьому світу. Приблизно порівняти популярність татуювання в ті роки можна з нинішньою його популярністю. Тоді це було пов’язано з налагодженням нових контактів і зв’язків з Японією. Більшість представників аристократії після візитів в Сонячну країну приїжджали з намальованими драконами і хитромудрими візерунками на тілі. Навіть царі і князі того часу піддалися цьому віянню. На тлі цієї популярності тату, перший офіційний тату салон Русі був зареєстрований вже в 1905 році!

Також почали з’являтися і деякі спільноти, які також взяли за свою особливість набивання різних малюнків на тілі. Це були кримінальні елементи суспільства, які навіть кожному зображенню своїх наколок дали особливий сенс. Зрозумілий їх колам. Але вже після революції, як відомо, татуювання відійшли і навіть навпаки за такі рисунки почали засуджувати і дорікати. Не важливо, аристократські або злодійські. Але, на щастя, не дивлячись на все це, вже після Вітчизняної війни татуювання знову увійшли в моду народу. Почало з’являтися все більше і більше бажаючих прикрасити своє тіло ще зовсім недавно забороненими малюнками.
За часів Хрущова люди з татуюваннями почали з’являтися і в кіно. На екрани вийшов фільм “Сергій”, режисером якого став Георгій Данелій. У цьому фільмі можна було побачити дуже багато прикладів тату того часу. Також мода поширилася і серед дворових хуліганів, на селі. У ці часи татуювання більшою мірою відійшло в світ кримінальний. І тільки у вісімдесятих роках поступово люди перестали ставитися до татуйованих людей, як до злочинців і бандитів. Варто відзначити, що до татуювань моряків все-таки ставилися спокійно.

Причиною ще одного сплеску популярності татуювань серед простого населення була поява різних субкультур у вісімдесятих роках. Рокери, футбольні вболівальники, панки почали набивати собі тематичні татуювання. В цей же час почали з’являтися не тільки чорні. Одноколірні татуювання, а й на той час складні кольорові зображення.

Вже в дев’яності роки крім офіційних салонів почали з’являтися і підпільні тату студії на дому. У 1995 році була навіть проведена перша тату-конвенція в стінах Ермітажу! Один з учасників цього заходу навіть потрапив на обкладинки закордонного журналу завдяки своїм татуюванням на обличчі! Також були представлені перші тату машинки. Розвиток цієї техніки ще попереду.

За радянських часів був винайдений унікальна у своєму роді тюремна мовуататуювань. Це, звичайно ж, дивно, але до мистецтва такі наколки не можуть віднести навіть в наш час. Здавалося б, ця індустрія тоді домоглася неймовірних висот, ми придбали багато нового. І в той же час всі ці роки майстерність тату просто простояла на місці за фактом.

До речі, татуювання, які були зроблені ще в радянський період, сьогодні вважають не більше, ніж звичайні партаки і наколки. В кожну з них, безумовно, був закладений особливий сенс і значення! І при всьому цьому неможливо їх назвати прикрасою людського тіла.

Хоча в ті часи і в принципі зовнішня краса була десь на далекому плані. А зайва любов до себе, турбота про зовнішній вигляд свого тіла часто навіть засуджувалася і не вписувалася в радянські стандарти.

Підводячи підсумок, радянські спроби татуювання можна просто оголосити дуже складним експериментом! Не було ні інструментів, ні фарбувальних матеріалів, які могли б дозволити майстрам того часу набувати нового досвіду і професіоналізму.

На сьогоднішній день, до величезного нашого везіння, мистецтво татуювання досягло досить великих результатів і висот. Безліч тату-салонів пропонують свої послуги кожній людині. Сьогодні татуювання, якщо так можна висловитися, в крокової доступності! А проконсультуватися, порадитися з фахівцем і вибрати для себе унікальний малюнок, ескіз можна перейшовши за посиланням http://tattookiev.org/.