Таємниця татуювання на обличчі жінок з древніх племен

Таємниця татуювання на обличчі жінок з древніх племенУвагу фахівців тату привернула гучна нещодавно фотовиставка не маловідомого мандрівника і фотографа. Знаменитий фотограф Ерік Лаффорг представив світу колекцію своїх нових фото «Потворне стає прекрасним». Родзинкою його колекції стали фотографії стародавнього племені М’янмі, які живуть далеко в долинах і на пагорбах.
З цього племені великий інтерес викликали їх жінки, вірніше особи, які повністю були покриті татуюваннями. Варто відзначити, що ці татуювання навпаки спочатку служили не прикрасою жінок, а їх нівечення.

Як сказав Ерік Лаффорг, причиною такої традиції є неймовірна краса місцевих дівчат. Як свідчить легенда, давно до цього народу приїжджали багаті люди, які чули про красунь племені М’янма. Вони могли приїхати і забрати з собою дівчат, без суду і слідства, купити або вкрасти. Метою таких викрадень було сексуальне рабство.
Тому підприємливі чоловіки з племені вирішили зробити менш помітною красу своїх жінок за рахунок малюнків, тату на обличчі. Для дівчат таке рішення стало справжнім вирішенням цієї проблеми.
Але з роками таке вимушене явище стало справжньою традицією. Жителі М’янми раптом почали бачити в таких татуюваннях унікальну красу і родзинку. Несподівано, татуювання на обличчі для них стало навіть прекрасним.
Фотограф виділив, виходячи з розповідей і прикладів татуювань на обличчі, всього три види татуювань племені М’янма. Перший – це татуювання у вигляді павутини, другий – точкові малюнки і третій – це татуювання, які покривають обличчя повністю чорним.
Голки для саморобних тату-машин тоді виготовляли з бамбука і шипів квітів і рослин. Чорнило також були особливими і унікальними – суміш коров’ячої жовчі, свинячого жиру і сажі. Процес нанесення татуювання тривав в ті часи не менше трьох днів. У ці дні до того ж, дівчатам заборонялося навіть їсти м’ясо, їм потрібно було сидіти на певній дієті, спеціального харчування. Біль нанесення малюнка була неймовірною! Кілька днів після дівчина не могла навіть і поворухнутися зайвий раз. Але з часом це стало вже і обов’язковою умовою для життя в суспільстві. Адже звичай набув такого масштабу, що без малюнка на обличчі дівчина могла навіть і не розраховувати на можливість вийти заміж. Якщо на обличчі дівчини не було татуювань, вважалося, що вона не красива і схожа на чоловіка..
На щастя, в сучасному і цивілізованому світі немає такої традиції і необхідності. Сьогодні і дівчина, і чоловік може зробити собі абсолютно будь-яке татуювання, на будь-якому місці, яке сподобається..