7 маловідомих фактів про татуювання

факты о татуЗ цієї статті ви дізнаєтеся таке про тату, про що ви навіть ніколи не замислювалися! Зачинателями такої моди були зовсім не фараони, татуювання відомі ще задовго до них! Захоплюючі і пізнавальні історії про тату і їх значення дізнайтеся далі:

Факт 1: Тату на Русі

Дипломат з Арабських країн ще в 921 році писав, що на Русі побачив людей від кінчиків пальців і до самої шиї описаних різними малюнками рослин, людей, тварин, чудернацькими візерунками. Швидше за все, він говорив про скандинавів. До речі, носіями таких татуювань найчастіше були жінки! На їхніх тілах малювали всілякі обереги. Історія появи тату на Русі бере свій початок ще за часів язичництва. Вони були своєрідним ритуалом для містичних обрядів. Вже з появою Київської Русі малюнки втратили своє таке призначення, а після хрещення і зовсім зникли — вони були заборонені. Відродження традицій почалося тільки за Петра Першого.

Факт 2: Татуювання гейш

Дивно, але гейші почали робити собі тату через заборону на оголені тіла! Таким хитрим способом вони начебто не порушували правил. Візерунки на тілі нагадували тканину з різними малюнками. «Недоторканими» залишали тільки долоні, шию, обличчя і ступні.

Цікаво також, що гейші робили собі так звані тату «какуси бро». У порізані на тілі малюнки втирали рисову пудру. Такі малюнки не були видні в повсякденному житті. Проявлялися вони тільки на розпаленій шкірі.

Божевілля тих часів — татуювання для гейш служили доказом любові! Було для цього ще чотири способи — обрізання нігтів чи волосся, написана клятва в любові і відрізання мізинця…

Факт 3: Татуювання знаменитих

Насправді, думка, що татуювання роблять тільки люди, що належать до якихось субкультур, давно вже прожито. Малюнками прикрашали себе багато відомих історії люди. У Миколи Другого на грудях був намальований дракон і меч, напис з ім’ям дружини. Черчілль набив собі тату якоря. Його ж мама намалювала собі браслет на руці. Рузвельт же набив на грудях сімейний герб.

Факт 4: Найбільш татуйовані люди

Суспільству відомі не разові випадки, коли люди просто з хворим фанатизмом набивають собі татуювання, все більше і більше. Лаки Даймонд Річ провів в тату салоні більше тисячі годин! Рік Дженест цілу добу набивав одну зі своїх татуювань! Денис Авнер повністю забив своє тіло тату, також зробив багато пірсингів і імплантантів. Том Леппард за допомогою татуювань став схожий на леопарда, Ерік Спраг – на ящірку, Хорас Рідлер-на зебру! Джулія Гнусе стала найбільш татуйованою жінкою! Правда, причина такого її вирішення в спробі приховати проблеми зі шкірою.

Факт 5: Спонсорські татуювання

Йдеться про татуювання-реклами. Таке нововведення з’явилося всього кілька років тому. Американська компанія з нерухомості пообіцяла своїм співробітникам підвищити заробітну плату на 15%, якщо вони наб’ють на собі логотип цієї компанії. І бажаючі сміливці знайшлися! Зараз деякі люди, які шукають легкі гроші, якраз цим і займаються — малюють логотипи різних фірм і компаній, пишуть посилання на всілякі сайти на тілі за гроші. Дивно, але така робота дозволяє їм заробити стільки, скільки необхідно для життя і без додаткових робіт.

Факт 6: Законність татуювань

Сьогодні практично на кожній вулиці можна знайти тату салон. Татуювання все більше і більше набувають популярності. Але варто зауважити, що ця популярність прийшла зовсім недавно. У 1960-х роках була введена заборона на татуювання через підвищену небезпеку гепатиту. Це тривало до 1997 року, в деяких країнах і до 2000 року. Багатьом майстрам довелося працювати в таємниці, в підвалах, на дому. За порушення такого закону могли посадити у в’язницю! Зараз, напевно єдиним обмеженням є заборона на тату неповнолітнім. Правда, в деяких країнах людям до 18 років можна-таки робити тату, але з дозволу або в присутності батьків.

Факт 7: Найперша тату

Ще в 1991 році в Альпах знайшли заморожене тіло. Відразу передбачалося, що це було тіло якогось альпініста. Але дослідження показали, що це був труп древньоъ людини, приблизно ще з 3250 року до нашої ери. Цю мумію назвали Отци, на честь місця, де він був знайдений. Отци загинув ще в 700 році, коли навіть не було ще пірамід. Вчені з’ясували, що він помер насильницькою смертю, застрелений стрілою і побитий. Також на тілі знайшли всілякі малюнки і візерунки, які описували органи людини. Хоча деякі вчені дотримуються думки, що це були не татуювання, а наслідки древньої медицини і операцій.