Татуювання як ознака відхилення поведінки

Дослідники дізналися, що в деяких психологічних клініках, під час визначення особистості людини, особливу увагу приділяють наявності на тілі людини татуювань. В сучасний час це в деякій мірі навіть обурює і здається абсурдним. Але факт залишається фактом.

Існують методики, за якими вони досліджують символізм натільних малюнків піддослідного. За ними вони намагаються зрозуміти певні особливості психіки людини, схильність до агресії, насильства, сексуальних уподобань, залежностей від алкоголю, наркотиків і так далі. Для цього було навіть сформовано кілька груп таких татуювань — демонстративний протест, загрозлива агресія, релігійні, декоративні, сексуально збочені, «зеківські» тату, гедоністичні. Татуювання сприймають, як безсловесний спосіб людини донести важливу інформацію невербально. Дуже часто людина навіть і сама не замислюється про глибинне значення свого натільного малюнка. Буває, що підсвідомість диктує тематику і вибір малюнка.

Приблизно, можна виділити всього три види, на які діляться абсолютно всі татуювання. Перший, це тату як спосіб самоствердження, демонстрації своїх цінностей і принципів по життю. Другий — тату, як знак приналежності до чогось, до якоїсь події в житті людини. Це може бути служба в армії, зустріч істинної любові, народження і так далі, все, що може бути важливо людям). І третє, це тату як знак відбування покарання в місцях позбавлення волі. Хоча зустрічаються також і випадки, коли несформовані особистості намагаються наслідувати таким людям, зекам і повторюють їх поведінку, звички, стиль життя. Цілком ймовірно, що такі види татуювань на тілі можуть між собою перетинатися. Це може залежати від періоду в житті або розвитку носія татуювання.

Якщо говорити про конкретні відхилення, то помічено, що серед наркоманів дуже часто можна зустріти татуювання із зображенням маку. Часто квітка доповнена іншими деталями — сльоза, змія, гноми, колючий дріт. Також вони можуть на своєму тілі набити татуювання із зображенням шприца, доповнений картами, жіночим тілом, пляшками, метеликами. Деякі варіанти тату з черепом, кинджалами також можуть вказати на наркомана. Важливо також відзначити, що зазвичай татуювання виконані не якісно, а є партаками.

Варто бути дуже уважним. Адже часто підлітки, намагаючись наслідувати бунтарство, бажаючи показати свій характер і протест суспільству, просто копіюють подібних людей. Тому можуть вибирати одні з таких варіантів тату.