Клоун татуювання, блазень, джокер – значення татуювань

Клоун татуювання, блазень, джокер - значення татуюваньТатуювання з зображенням клоуна або блазня успадковує давню традицію, що об’єднує такі символічні образи, як простак (або особа, що вдає простака), блазень (кмітливий пустун) і буффон (мандрівний комедіант). Ці категорії часто змішувалися в образ дурня, якому в давнину надавалося досить похмуре значення. Дурень являв собою інверсію правителя і часто заміняв собою останнього в ритуалах жертвопринесення.

У загальному сенсі клоуни і блазні символізують зворотний бік мудрості, гідності і серйозності, які можуть миттєво звернутися у фарс.

Останнім часом отримало велику популярність зображення тату джокера як один з варіантів символу блазня. У кримінальному світі така тату позначає «разводилу» (шахрая), азартного гравця в карти і «каталу» (карткового шулера). У більш загальному сенсі джокер-символ невгамовного прагнення до азартних і небезпечних ігор. Крім того, він символізує мінливість і розчарування.

Втім, піку своєї популярності татуювання «Джокер» досягла завдяки виходу на екрани фільму «Темний лицар», де персонаж на прізвисько Джокер був головним антагоністом. Під впливом цього персонажа зображення джокера стало асоціюватися з образом геніального лиходія, небезпечного для оточуючих і непередбачуваного у своїх діях. Інший аспект нового значення цього символу – гранично цинічний погляд на навколишній світ і презирство до традиційної лицемірної моралі.

Цікавим різновидом тату блазня є зображення клоуна, що плаче. Його значення досить складне, воно символізує справжнє обличчя і стан душі володаря татуювання, презирство до тих масок, за якими люди ховають свою душу, навіть перебуваючи серед близьких людей. Людина, що носить таке тату, хоче показати свої бажання виправити навколишній бездушний світ, відкривши своє справжнє обличчя.