Тату Собака, вірний друг людини – значення татуювань

Тату Собака, вірний друг людини - значення татуюваньТату собаки є символом вірності, пильності, щирості, відданості, хоробрості і мужності. Зазвичай таке татуювання вибирають чоловіки. Зовні це зображення має велику схожість з тату вовка, але за змістом являє собою майже повну її протилежність за винятком спільних для цих символів цілеспрямованості і внутрішньої сили.

У багатьох культурах тату пса вважали предком людини, що охороняє людей від злих сил. Тому зображення собаки часто використовувалося в якості оберега, що захищає від злих духів. Втім, іноді собака була пов’язана з потойбічним світом. Так, в античній міфології існував образ триголового пса Цербера, що охороняє брами Аїда. Скандинави вірили, що світ мертвих, Хельхейм, охороняє Чотириокий пес Гарм, який на заході існування світу виступить проти богів. А в індуїзмі собаки супроводжують бога смерті яму. Проте, навіть у своїй демонічної іпостасі пес продовжує виконувати функції сторожа і провідника.

Згідно вірувань древніх слов’ян, пес має дар передбачення і здатний передчувати біду або смерть. Сонячний бог Симаргл мав вигляд крилатого пса, тому собаки користувалися у наших предків особливою повагою. Корінні жителі Американського континенту пов’язували собаку з появою грому і дощу, бачили в ній свого заступника і посланця богів. У християнстві пес був символом відданості і сліпого підпорядкування господареві. Звідси походить назва одного з чернечих орденів – «домініканці» (domini canes), тобто «пси господні». А опричники Івана Грозного в знак своєї відданості цареві кріпили до сідел собачі черепа.

У сучасній культурі татуювання із зображенням собаки вважаються сильними оберегами. Однак таке татуювання не підійде потайному, егоїстичному і малообщітельному людині. Більш конкретне значення татуювання залежить від породи зображеної собаки та інших деталей малюнка.