СПРАВЖНЄ ЗНАЧЕННЯ ТАТУ СВАСТИКА

СПРАВЖНЄ ЗНАЧЕННЯ ТАТУ СВАСТИКАВ ході історії та історичних подій, прийнято сприймати свастику чимось дуже негативним і поганим. За твердженнями фахівців, такий сенс свастика має помилково і нав’язано.

Спочатку знак свастики в слов’янській культурі мав виключно добре і позитивне значення. Це вже набагато пізніше такий символ став асоціюватися з фашистами і війною, нацизмом.

А ось дуже давно, ще до всіх трагічних подій дев’ятнадцятого століття, свастика була символом руху сонця в небі. Цьому малюнку було до того ж дуже багато різних варіантів виконання. І кожному з них було притаманне певне значення, яке могло абсолютно відрізнятися від подібного варіанту.

Такі візерунки часто використовували люди, розмальовуючи свої будинки, прикрашаючи одяг, позначаючи зброю або інші предмети побуту. Вважалося, що це тільки допоможе в справах людини і принесе щастя, удачу.

У ті ж часи і додумалися малювати свастику на тілі. Але значення тату свастика тоді було зовсім іншим. У ті часи це несло символ природи і всіх природних процесів. Також це могло означати циклічність життя і все на Землі, як зовні так і духовно. Наприклад, зміна пір року, часу доби, природних явищ, життя людини.

Саме ось такий принцип чергування всього в світі і поклали в основу значення малюнка свастики наші предки. До того ж і у всіх варіантах зображення, ескізах присутній елемент кругообігу і циклічності.

Самим стандартним поширеним видом тату свастики є варіант зображений з хрестом, кінці якого трохи вигнуті. При чому кількість таких кінців може не обмежуватися чотирма, їх може бути набагато більше. Особливістю є те, що ці стріли хреста завжди спрямовані за годинниковою стрілкою.

І все-таки, зустрічаються і сьогодні бажаючі набити собі татуювання свастики. І в основному, такі люди підтримують погляди наших предків, намагаючись відгородитися від загальноприйнятих уявлень про значення свастики. Для них такий малюнок несе силу доброти, сонця, життя, здоров’я і щастя.

До речі, дуже важливо поцікавитися значенням свастики саме того виду малюнка, який Ви обрали для себе. Адже кожен елемент може нести свій сенс і силу, які будуть відрізнятися від інших малюнків. Дуже доречно і цікаво тату свастика буде поєднуватися не тільки за змістом, але й естетично з іншими малюнками стародавніх слов’ян.