Традиційне татуювання /Traditional tattoo/

Найбільш поширеним стилем в мистецтві татуювання залишається традиційний стиль, або traditional. Як правило, цей стиль зв’язується зі стилем “олдскул”, що зародився в Сполучених Штатах Америки в 30-х – 40-х роках двадцятого століття.

Засновником «олдскул» вважається Норман Кейт Коллінз, відомий як Моряк Джері. Під час своєї служби у військово-морському флоті Коллінз відвідав країни Південно-Східної Азії, де був вельми вражений місцевим мистецтвом тату. Вийшовши у відставку, він відкрив власний тату-салон, де і почав наносити татуювання у новому стилі, що поєднує грубу моряцьку наколку і поліхромне східноазіатське татуювання. Основною ознакою стилю “олдскул” є традиційна моряцька символіка зображень, виконана при цьому у всьому різнобарв’ї яскравих фарб.

Зображення відрізняються чорними товстими контурами. У колірній гамі переважають червона і зелена фарби з вкрапленнями всіх інших кольорів. У зображень відсутні тіні і обсяг. В тематиці зображень переважають традиційні для моряків якоря, акули, русалки, рози вітрів, кинджали, ластівки та інші атрибути морської служби.

Спочатку стиль “олдскул” став популярний серед солдатів і моряків, що мають традицію наносити татуювання в кожному новому порту. Вони ж і поширили новий стиль по всьому світу. Олдскульні тату швидко набули популярності завдяки тому, що на їх нанесення потрібно порівняно небагато часу. Ця якість дозволяє стилю «олдскул» залишатися популярним і донині.

Розвиток татуювань в стилі “олдскул” дав початок декільком новим течіям в мистецтві тату. Одним з найбільш поширених став стиль «ньюскул», який зародився у середині вісімдесятих років і був пов’язаний з поширенням рейв-руху. Одним із засновників нового стилю вважається Ед Харді, відомий дизайнер футболок та інших гламурних аксесуарів.

У порівнянні з «олдскул» цей стиль відрізняється меншою традиційністю і практично необмеженим польотом фантазії. Найбільш популярні в даному випадку зображення персонажів мультфільмів і коміксів, а також сюрреалістичні картинки. Втім, будь-якої традиційної тематики в “ньюскул” немає-навпаки, тут вітається відсутність тематичних рамок, максимум гумору і фантазії, а також прагнення до абстракції і психоделіки. При цьому татуювання відрізняються більш яскравими фарбами і об’ємністю, що дозволяють розгледіти деталі малюнка з досить великої відстані.