Трайбл тату візерунок tribal, орнамент етнічних народів – значення татуювань.

У віддаленому від цивілізації куточку світу, в центрі тихого океану є полінезійські острови. Татуювання для племен, що живуть на цих островах мають велике значення. Малюнки на тілі і навіть обличчі, ідентифікують аборигена за соціальним статусом в племені, заслугами перед співвітчизниками і ролі в суспільстві. Візерунки на обличчі для них, виконують роль паспорта і говорять багато про що. Особливе ставлення до татуювань в цих племенах відбивається в міфах про богів татуювань. Так бог Тоху розмалював рибу, інші два бога Турай і Араху побачивши дивні візерунки на рибі, зробили собі такі ж. Потім цими візерунками спокусилася богиня місяця. З міфу видно, що натільний живопис у житті аборигенів займає не останнє місце, якщо навіть боги не гребують а навіть з охотою наносять собі татуювання.

Наявні різновиди гострих, спіральних візерунків без тіней і переходів, називають стилем tribal. Слово трайбл означає “племінний”, тобто малюнок в даному випадку розглядається як спосіб ідентифікації, приналежності до касти привілейованих членів суспільства. Такий привілеєм володіє шаман і звичайно ж вождь племені. Найбільш значущі представники племені з ніг до голови списані візерунками. Таким чином чорнота тіла від тату, означає що індіанець знаходиться на вершині ієрархії племені. До привілейованих можна так само віднести воїнів, що повідомляють за допомогою свого тату про значущість в племені. Подібну культуру можна зустріти і у племен Африки, Австралії та Америки.

Вперше, ці остров’янські візерунки потрапили в поле зору масової культури в XX столітті. Простота або навіть примітивність малюнків зробили трайбл тату найпоширенішими і дешевими. Для нанесення такого тату не потрібно великої майстерності, а монохромність візерунків і відсутність тіней, забезпечували максимально можливу економію фінансових коштів.

Нехитрі чорні візерунки з ламаними лініями часто можна зустріти на руках чоловіків і жінок. Здебільшого це данина моді без внесення певного сенсу в малюнок. Що стосується сюжету орнаменту, то часто в візерунку відображена будь-яка тварина або рослина. Обов’язковою умовою трайбл тату є симетричність. Звичайно ж трайбл вже не несе в собі того смислового навантаження, яке можна зустріти на далеких тихоокеанських островах, однак естетика і строгість ліній візерунків все ж привертають увагу молоді.