Ящірка і Саламандра – значення татуювань

Ящірка і Саламандра - значення татуюваньТату ящірка, незалежно від різновиду являє собою досить ємну метафору багатьом людським якостям і поняттям зі світу людей. Класичний малюнок ящірки зазвичай являє собою форму букви S, що підкреслює гнучкість і витонченість цієї істоти. Однак тату хамелеонів і варанів дещо не вписуються в класичне уявлення про ящірку і мають трохи інше, близьке значення.

Спритність і швидкість ящірки в античному світі зіставлялися з логікою, мудрістю, швидкістю мислення і риторикою. Володіння красномовством, проникливим розумом якнайкраще відповідає моторності цієї істоти, яку не так то просто утримати в руках. Крім того, вона служила ще символом удачі. Солідарні з античним світом щодо значення ящірки були стародавні єгиптяни. У Єгипті ящірка так само була знаком мудрості. Африканські народи вбачали в ящірки дипломатичні навички людей, а саме здатність домовлятися.

Стародавні маорі бачили в татуюванні ящірки засіб для відлякування зла. Це говорить про значення ящірки як талісмана проти негативного впливу. Уявлення про рептилії як водної стихії відбилося в поглядах індіанців Північної Америки як про істоту символізує небесну воду, дощі. Племена Південної Америки шанували цю істоту як символ плодючості і сексуальності, що зайвий раз нагадує про явну плавність рухів а стало бути і жіночності.

Ящірка одна з істот без мови, а значить може служити символом тату мовчання. Ящірці відповідає так само місячна стихія, вологість. Татуювання з цією істотою підійде людям відрізняється спритністю, швидкістю в будь-якій справі. Швидкість пальців музиканта, розум людини інтелектуальної праці або ж натреноване тіло легкоатлета можна виразити в тату ящірки.

Саламандра в міфології символізує дух вогню. Ця міфічна істота наділена незвичайними здібностями. Через надзвичайно холодного тіла, саламандра буквально може жити у вогні, і при цьому не згоряти. Також, Саламандра може загасити будь-яке полум’я. Часто зображується у вигляді маленької ящірки або безкриле дракона, серед бурхливого полум’я.

Для алхіміків ящірка грала дуже важливу роль і була символом філософського каменю. Саламандру можна було викликати і підпорядкувати собі, за допомогою дзеркал, в скляному посуді, де «кристалізувалася» енергія променів сонця.

У середньовіччі для християн саламандра була символом хороброго людини, який може вистояти у вогні, і якому підвладний вогонь. Ще вона уособлювала боротьбу з плотськими втіхами, була символом цнотливості і віри, і була символом праведника. Зображена на гербі Саламандра, повідомляла про стійкість свого власника, і що труднощі і небезпеки йому дарма.

Татуювання із зображенням Саламандри символізує хоробрість, безстрашність і цнотливість. Найчастіше її вибирають сильні, пристрасні і в якійсь мірі вогняні люди.