Жарптиця татуювання, тату Фенікс-значення татуювань

Жарптиця татуювання, тату Фенікс-значення татуюваньТату легендарної птиці Фенікс, що відроджується з полум’я, є найбільш відомим символом воскресіння. Легенда про цього птаха виникла в давньоєгипетському місті Геліополіс, Стародавньому центрі Сонячного культу. Бог Сонця зображувався тут з головою золотого фазана або Чаплі. Описи обрядів сонцепоклонників грецькими письменниками і лягли в основу легенд про чудесного птаха Фенікс, що живе більше п’ятисот років. Коли роки життя Фенікса добігають кінця, він збирає ароматні трави, будує з них гніздо і підпалює його, згораючи в полум’ї. Через три дні Фенікс відроджується, а попіл приносить в Геліополіс на вівтар сонячного храму.

Спочатку Фенікс символізував захід та схід сонця, але з часом став трактуватися більш широко як символ відродження чого-небудь. Наприклад, римляни зробили міфічну птицю символом вічності своєї імперії і зображували її у вигляді орла, який злітав з полум’я похоронного багаття покійного імператора. Перші християни пов’язували цей символ з воскресінням Христа і Його перемогою над смертю. Це тлумачення отримало свій розвиток в живописі середньовічної Європи, де Фенкіс вважався уособленням божественної природи Христа. В алхімії ж Фенікс символізував полум’я, що очищає і перетворює.

У слов’янскій традиції аналогом птиці Фенікс стала Жар-птиця. У слов’янських казках вона символізує удачу, багатство і дивовижну рідкісність. Як відомо, казковим героям доводилося докладати фантастичних зусиль, щоб побачити жар-птицю. Зате знайшовши її герой винагороджувався стократно. Крім того, тату Жар-птиці символізує велику милість, мудрість і доброту. Однак основне значення татуювання із зображенням як птиці Фенікс, так жар-птиці – це безсмертя і самопожертва.